GOROD.cn.ua

Кабінети безбар'єрного доступу: гінекологія, доступна кожній

 

АКТУАЛЬНО! Жіноче здоров'я — тема вкрай делікатна та важлива. Доступність та висока якість гінекології — одна з головних його складових. Більшість гінекологічних кабінетів Чернігівщини, якими би сучасними вони не були, обладнані кріслами, непристосованими для жінок з інвалідністю. Та й літнім пані або жінкам, які мають травми чи хвороби, наприклад, спини або нижніх кінцівок, не дуже зручно ними користуватися.

Щоб вирішити цю проблему, у Чернігові та Ніжині наприкінці травня відкрили гінекологічні кабінети безбар'єрного доступу. Вони оснащені інклюзивним обладнанням, в тому числі, універсальними кріслами з електричним приводом, які можна опускати та піднімати на належну висоту, щоб жінкам було зручно ними користуватися.

За місяць роботи кабінетів мешканки Чернігова та Ніжина встигли оцінити їх переваги й готові поділитися з читачами позитивним досвідом.



Лана Чащина, м. Чернігів

“З дитинства маю проблеми зі спиною й не можу ходити. Тобто для мене в принципі майже неможливо було сісти на стандартне гінекологічне крісло, а коли я завагітніла, все ускладнилося ще більше. Вага при вагітності зростає, варіант, коли хтось тебе піднімає та садить, теж стає нереальним. Звичайне крісло нестійке, воно високе й це просто жах. А на нове універсальне крісло можна пересісти самостійно. Воно опускається донизу, я з візка спокійно пересідаю сама, мене потім автоматично піднімають так, як зручно лікарю. Ну і так само можна пересісти назад у візок.
Я прийшла ставати на облік, бо завагітніла, мене відвели до цього кабінету. Було дуже зручно, тим більше психологічно, бо не треба нікого просити про допомогу, все можна зробити самій та з легкістю. Ну і окремо хочу сказати про прекрасний медичний персонал: мою гінекологиню Олену Трикашну та лікарку, яка робила мені кесарів розтин Галину Леник. Їм — дуже велика подяка за мою донечку.
На мою думку, такі кабінети повинні бути скрізь, і не лише для жінок з інвалідністю, а взагалі для всіх. Тяжко вагітній дівчині сісти на звичайне гінекологічне крісло, неважливо, здорова вона чи має проблеми зі здоров'ям. З животом це дуже важко. Так само важко й жінкам похилого віку. Тому краще би усі старі крісла замінили на такі, зручні для кожної.”

 

Тетяна Годунова, м. Ніжин


“Я пенсіонерка, маю інвалідність ІІІ групи загального захворювання з ураженням опорно-рухового апарату. У мене перелом шийки лівої стегнової кістки, з 2016 року ходжу за допомогою милиць, на звичайне крісло мені піднятися дуже важко. Кабінет безбар'єрного доступу дуже комфортний, обстеження проходять без проблем, це крісло дає можливість самій не піднімати ноги, підлаштовується спинка, автоматично налаштовується висота крісла.
Приходила до кабінету на плановий огляд, персонал поставився з розумінням, мені було дуже комфортно і психологічно, і фізично, все пройшло дуже добре та якісно. Такий кабінет у нашому місті потрібен, бо він повністю адаптований під потреби людей з інвалідністю та дає можливість отримати медичну допомогу кожному”.



Гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу працюють в Чернігівському пологовому будинку ( пр-т М. Грушевського, 172) та Ніжинському пологовому будинку (вул. Станіслава Прощенка, 21-а). Їх було створено для надання конфіденційної, безкоштовної та кваліфікованої допомоги жінкам в режимі 24/7 Міжнародним Благодійним Фондом «Український Жіночий Фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA, Міністерства закордонних справ Данії та за організаційної підтримки ГО «Асоціація демократичного розвитку» в рамках проєкту «Відкриття кабінетів невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства».

Підготувала Ольга Мелашенко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу, Чернігівський пологовий будинок, Ніжинський пологовий будинок, ГО «Асоціація демократичного розвитку»