АКТУАЛЬНО! Жіноче здоров'я — тема вкрай делікатна та важлива. Доступність та висока якість гінекології — одна з головних його складових. Більшість гінекологічних кабінетів Чернігівщини, якими би сучасними вони не були, обладнані кріслами, непристосованими для жінок з інвалідністю. Та й літнім пані або жінкам, які мають травми чи хвороби, наприклад, спини або нижніх кінцівок, не дуже зручно ними користуватися.
Щоб вирішити цю проблему, у Чернігові та Ніжині наприкінці травня відкрили гінекологічні кабінети безбар'єрного доступу. Вони оснащені інклюзивним обладнанням, в тому числі, універсальними кріслами з електричним приводом, які можна опускати та піднімати на належну висоту, щоб жінкам було зручно ними користуватися.
За місяць роботи кабінетів мешканки Чернігова та Ніжина встигли оцінити їх переваги й готові поділитися з читачами позитивним досвідом.
Лана Чащина, м. Чернігів
“З дитинства маю проблеми зі спиною й не можу ходити. Тобто для мене в принципі майже неможливо було сісти на стандартне гінекологічне крісло, а коли я завагітніла, все ускладнилося ще більше. Вага при вагітності зростає, варіант, коли хтось тебе піднімає та садить, теж стає нереальним. Звичайне крісло нестійке, воно високе й це просто жах. А на нове універсальне крісло можна пересісти самостійно. Воно опускається донизу, я з візка спокійно пересідаю сама, мене потім автоматично піднімають так, як зручно лікарю. Ну і так само можна пересісти назад у візок.
Я прийшла ставати на облік, бо завагітніла, мене відвели до цього кабінету. Було дуже зручно, тим більше психологічно, бо не треба нікого просити про допомогу, все можна зробити самій та з легкістю. Ну і окремо хочу сказати про прекрасний медичний персонал: мою гінекологиню Олену Трикашну та лікарку, яка робила мені кесарів розтин Галину Леник. Їм — дуже велика подяка за мою донечку.
На мою думку, такі кабінети повинні бути скрізь, і не лише для жінок з інвалідністю, а взагалі для всіх. Тяжко вагітній дівчині сісти на звичайне гінекологічне крісло, неважливо, здорова вона чи має проблеми зі здоров'ям. З животом це дуже важко. Так само важко й жінкам похилого віку. Тому краще би усі старі крісла замінили на такі, зручні для кожної.”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.