Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Золотий ювілей Чернігівський пологовий зустрів 150-тисячним новонародженим

Золотий ювілей Чернігівський пологовий зустрів 150-тисячним новонародженим

Золотий ювілей Чернігівський пологовий зустрів 150-тисячним новонародженим
Уже виповнилося три роки дівчинці, яка народилася вагою лише 570 грамів. І це не єдиний випадок. За п’ять останніх років у Чернігівському пологовому виходили трьох дітей, у яких при народженні вага складала трохи більше ніж 500 грамів. Усі діти абсолютно здорові

Звичайно, рекорд 70-х років минулого століття, коли щорічно народжувалося близько 7,5 тисяч маленьких чернігівців (понад 20 малят за добу), чернігівським лікарям перевищити ще не вдалося. Але й сьогоднішня цифра гідна поваги — 10—15, а іноді й більше малюків на добу, що в середньому складає 5 тисяч малят на рік. Головний лікар пологового будинку Василь Гусак відзначає, що якщо ще 5—10 років тому навіть другі пологі були рідкістю, то зараз уже нікого не дивує, коли жінка народжує третю або четверту дитину.
Сьогодні лікарі й соціологи відзначають в Україні традиційні для Заходу тенденції: зменшення кількості мам до 24 років і зростання числа тих, хто народжує у віці від 28 до 35 років. Тобто, резюмують вони, причина збільшення народжуваності, скоріш за все, у поліпшенні добробуту українців. Про те, що ці показники взаємопов’язані, свідчить і той факт, що немовлят в Україні додалося після того, як уряд збільшив розмір допомоги по догляду за дитиною.

А ще останнім часом стало значно більше народжуватися двійнят — 50—60 у середньому за рік. Та й пологи із трійнятами раніше були одні у п’ятирічку, а зараз щорічно одні або двоє. Наприклад, минулого року їх було двоє, цього року поки що одні, але все ще попереду.

Крім того, лікарі пологового будинку виходжують навіть півкілограмових малят!
Уже виповнилося три роки дівчинці, яка народилася вагою лише 570 грамів. І це не єдиний випадок. За п’ять останніх років у Чернігівському пологовому виходили трьох дітей, в яких при народженні вага складала трохи більше ніж 500 грамів. Усі діти абсолютно здорові — фізично й розумово — і зовсім не відрізняються від своїх однолітків. А раніше, за словами Василя Гусака, таких передчасно народжених дітей навіть не реєстрували як новонароджених і тому, звісно, в них майже не було шансів вижити.
Лікарі широко застосовують новітні перинатальні технології.

Ще якихось років 10 тому маму й дитину відразу після народження розлучали, зараз мама й маля перебувають разом у палаті, а не лише зустрічаються під час годування.
Жінки народжують в індивідуальних пологових залах, для знеболювання пологів широко застосовують ванни з теплою водою.
Більшає й кількість партнерських пологів, коли жінка народжує з допомогою родини. До того ж за появою маляти може слідкувати не лише тато немовляти, а й інші родичі. А відвідувати новонароджених можна навіть із перших хвилин їхньої появи.

Нещодавно лікарі пологового будинку почали використовувати й ресурс консультацій онлайн завдяки подарунку американських благодійників — системі «Телемедицина». У складних випадках на допомогу чернігівським лікарям уже приходили їхні колеги з Києва та Москви, є домовленість і про зв’язок онлайн з однією з американських клінік.

Олена Березкіна, тижневик «Чернігівські відомості» №34 (1171)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівський пологовий будинок, «Чернігівські відомості», Олена Березкіна

Добавить в: