GOROD.cn.ua

Вода відступила — проблеми залишилися

 

Цього року селам Сосницької громади, що біля Десни, довело­ся двічі потерпати від повені — річ­ка розливалася не лише весною, а й узимку. У цей час мешканці части­ни населених пунктів могли добрати­ся до центру громади тільки перепра­вившись на протилежний берег чов­ном. Забезпечите належним чином таку переправу на місцях вдавалося не завжди. Були й незручності, і про­блеми. І ось вода нарешті відступила.

— Чи відновлене сполучення станом на сьогодні? — цікавлюся в Леоніда Ляшика, старости Задесенського старостинського окру­гу (до нього входять Велике та Ма­ле Устя, Бондарівка, Мала Бондарівка, Долинське, Польове):

- Знову діє той варіант, що й до водопілля, — відповідає. Це озна­чає, що люди, хто як може, добира­ються до моста у Великому Усті, по­тім піднімаються драбиною на його вцілілу частину (міст був зруйнова­ний у перший день повномасштабного вторгнення) і йдуть на проти­лежний берег Десни. Звідти — що­понеділка і щоп’ятниці — ходить ав­тобус до Сосниці. Туди — о 9.00, назад - о 13.00.

До драбини, за словами Леоніда Ляшика, вже теж можна дійти пішки — води на шляху немає.

— Але ж не всі можуть подо­лати її 64 круті сходинки. А дехто переходить ще й з велосипедом, — кажу старості.

— Можна домовитися з човня­рем. Він переправить через Десну (ціна питання — 20 грн. — Авт.). Але часто буває, що люди замовлять пе­реправу, я везу на берег перевізни­ка, мотор до човна, а пасажирів не­має - вони передумали і йдуть мос­том. Тому надалі перевезень чов­ном, скоріш за все, не буде.

Зараз тут використовують дерев'яний човен — відремонтова­ний. Металевий, позичений у ряту­вальників на час великої води, неві­домі вкрали зі стоянки 20 квітня.

— Я одразу ж повідомив у полі­цію, але й досі жодних результатів, — бідкається староста.

Кому не обов'язково їхати в Сосницю у справах, а, скажімо, тіль­ки по покупки, може скористатися автобусом Бутівка-Борзна, який віднедавна обслуговує (вівторками) мешканців старостинського округу. Доїхати до Борзни коштує 95 грн. Стільки ж — назад.

— Усе одно вигідно, — кажуть па­сажири. Найняти машину коштує більш ніж 500 гривень.

— Є домовленість, що автобус курсуватиме, поки не відновлять моста. Але за умови, якщо будуть па­сажири, — зазначає Леонід Ляшик.

Міст зараз ремонтує фірма «Укртрансміст». Обіцяють впоратися до наступного року — якщо, звісно, не завадять воєнні дії.

Уже налагоджена переправа че­рез Десну і в Пекарівському старостинському окрузі (до його скла­ду, крім Пекарева, входять Костирів, Кнути і Синютин). Спочатку бу­ла човном.

— Наприкінці минулого тижня пі­шов пором, — говорить староста Та­мара Степаненко. — Та найбіль­ша проблема зараз в іншому — вода зруйнувала частину дороги від Пека­рева до переправи. Десь на 120 ме­трах із двох смуг практично залиши­лася одна. Там якраз дуже крутий поворот. Хто давно не їздив, не знає, що дорога звузилася й асфальт по краях провалюється. Можуть бути аварії.



Пі­шов пором



Вода зруйнувала частину дороги від Пека­рева до переправи

Із проханням відремонтувати не­безпечну ділянку голова Сосницької громади Андрій Портний звернувся до ДП «Агентство місцевих доріг Чер­нігівської області». Але офіційної від­повіді ще немає.

Джерело: газета “Гарт” від 08.06.2023, Марія ІСАЧЕНКО, фото Та­мара Степаненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: переправа, пором, затоплення, повінь