Цього року селам Сосницької громади, що біля Десни, довелося двічі потерпати від повені — річка розливалася не лише весною, а й узимку. У цей час мешканці частини населених пунктів могли добратися до центру громади тільки переправившись на протилежний берег човном. Забезпечите належним чином таку переправу на місцях вдавалося не завжди. Були й незручності, і проблеми. І ось вода нарешті відступила.
— Чи відновлене сполучення станом на сьогодні? — цікавлюся в Леоніда Ляшика, старости Задесенського старостинського округу (до нього входять Велике та Мале Устя, Бондарівка, Мала Бондарівка, Долинське, Польове):
- Знову діє той варіант, що й до водопілля, — відповідає. Це означає, що люди, хто як може, добираються до моста у Великому Усті, потім піднімаються драбиною на його вцілілу частину (міст був зруйнований у перший день повномасштабного вторгнення) і йдуть на протилежний берег Десни. Звідти — щопонеділка і щоп’ятниці — ходить автобус до Сосниці. Туди — о 9.00, назад - о 13.00.
До драбини, за словами Леоніда Ляшика, вже теж можна дійти пішки — води на шляху немає.
— Але ж не всі можуть подолати її 64 круті сходинки. А дехто переходить ще й з велосипедом, — кажу старості.
— Можна домовитися з човнярем. Він переправить через Десну (ціна питання — 20 грн. — Авт.). Але часто буває, що люди замовлять переправу, я везу на берег перевізника, мотор до човна, а пасажирів немає - вони передумали і йдуть мостом. Тому надалі перевезень човном, скоріш за все, не буде.
Зараз тут використовують дерев'яний човен — відремонтований. Металевий, позичений у рятувальників на час великої води, невідомі вкрали зі стоянки 20 квітня.
— Я одразу ж повідомив у поліцію, але й досі жодних результатів, — бідкається староста.
Кому не обов'язково їхати в Сосницю у справах, а, скажімо, тільки по покупки, може скористатися автобусом Бутівка-Борзна, який віднедавна обслуговує (вівторками) мешканців старостинського округу. Доїхати до Борзни коштує 95 грн. Стільки ж — назад.
— Усе одно вигідно, — кажуть пасажири. Найняти машину коштує більш ніж 500 гривень.
— Є домовленість, що автобус курсуватиме, поки не відновлять моста. Але за умови, якщо будуть пасажири, — зазначає Леонід Ляшик.
Міст зараз ремонтує фірма «Укртрансміст». Обіцяють впоратися до наступного року — якщо, звісно, не завадять воєнні дії.
Уже налагоджена переправа через Десну і в Пекарівському старостинському окрузі (до його складу, крім Пекарева, входять Костирів, Кнути і Синютин). Спочатку була човном.
— Наприкінці минулого тижня пішов пором, — говорить староста Тамара Степаненко. — Та найбільша проблема зараз в іншому — вода зруйнувала частину дороги від Пекарева до переправи. Десь на 120 метрах із двох смуг практично залишилася одна. Там якраз дуже крутий поворот. Хто давно не їздив, не знає, що дорога звузилася й асфальт по краях провалюється. Можуть бути аварії.
Пішов пором
Вода зруйнувала частину дороги від Пекарева до переправи
Із проханням відремонтувати небезпечну ділянку голова Сосницької громади Андрій Портний звернувся до ДП «Агентство місцевих доріг Чернігівської області». Але офіційної відповіді ще немає.
Джерело: газета “Гарт” від 08.06.2023, Марія ІСАЧЕНКО, фото Тамара Степаненко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: переправа, пором, затоплення, повінь