GOROD.cn.ua

Чоловік, якого врятували з водойми поліцейські досі в реанімації

 

У Ріпках двоє патрульних — капі­тан Андрій Покрасьон (йому 35 років) і старший сержант Владислав Ворчило (32 роки) — врятували чоловіка, який мало не потонув на дамбі місцевої річ­ки Мотуз. Поліцейські швидко примча­ли на виклик і кинулися рятувати бідо­лаху, який уже майже не подавав ознак життя.

Подія сталася 26 травня близько 23.30. Правоохоронців викликала місце­ва мешканка, яка поблизу другої дамби (неподалік райлікарні) вигулювала собаку і почула, що з водойми доносяться крики.



На фото Андрій Покрасьон (зліва) і Владислав Ворчило



— Коли надійшов виклик, ми з напар­ником були приблизно за два кілометри від того місця. Не гаючи ні секунди, зра­зу ж поїхали туди, — розказує Андрій По­красьон. — Розуміючи, що доведеться за­лазити у воду, я ще в дорозі скинув із се­бе бронежилет, зняв кобуру з пістолетом. роззувся. Прибули ми за хвилину-півтори. Побачили жінку із собакою. Вона ска­зала, що чула крики з води, але не знає, де саме ця людина, бо в темряві не видно. Ліхтариками ми почали світити по поверх­ні водойми і побачили чоловіка біля протилежного берега. Він з останніх сил кричав щось нерозбірливе

Тоді патрульні побігли на другий бік дамби і заскочили у воду, щоб витягти по­терпілого.

— Він був метрів за 4-5 від берега, вже майже без свідомості, — продовжує Ан­дрій. — Часто буває, що через сильне пе­реохолодження людина починає мари­ти і в якусь мить відчуває, як ій стає жар­ко (таке відбувається, бо організм вклю­чає захисну функцію — вазоконстрикцію, в результаті якої звужуються судини. Од­нак при охолодженні м’язи, що стиска­ють судини, в певний момент розслабля­ються. Це змушує частину крові, яка оми­ває внутрішні органи, хлинути до перифе­рійних тканин, і людина відчуває потуж­ний приплив тепла. — Авт.). Із цим чолові­ком було саме так. Коли ми добралися до нього (води в тому місці було приблизно по пояс), то він пробував вирватися зі сло­вами: «Відпустіть мене, я хочу під ков­дру!» Тільки-но ми витягли його на берег, як під'їхала «швидка». Ми з Владиславом допомогли медикам занести потерпілого в карету «швидкої». А потім поїхали з ни­ми в лікарню і підсобили переміщенню йо­го в реанімацію. Там чоловіка підключи­ли до апарата штучної вентиляції ле­гень. Очевидно, він пробув у воді до­сить довго, бо шкіра аж посиніла від холоду.

Потерпілого звуть Олександр. Йому 38 років. Місцевий. Як він опинився у во­ді, достеменно не відомо. Найочевидні­ших варіантів два: він упав у воду, бо йо­му стало зле або ж був напідпитку. В Олек­сандра щось розпитати поки що не мож­на. Він хоч і прийшов до тями, але ще не розмовляє і досі залишається в реаніма­ції Ріпкинської центральної лікарні. Що­правда, дихає вже без апарата ШВЛ. За словами медиків, чоловік потрапив до них у стані гіпотермії (переохолоджен­ня) і з набряком головного мозку. Якби він провів у воді ще кілька хвилин, то за­гинув би.

Джерело: газета “Гарт” від 01.06.2023, Олексій ПРИЩЕПА, фото ГУНП в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ріпки, врятували, Мотуз, Ворчило, Покрасьон