Після того як заступник голови облради Дмитро Блауш придбав і подарував Задесенському старостинському округу (на Сосниччині) човновий мотор його жителі були певні, що переправитися через Десну — більше не проблема.
Спочатку так і було. Переправа між селами Мале і Велике Устя працювала щодня. Добратися від берега до берега коштувало 20 грн. Через кілька днів дерев'яного човна, що в старостинському окрузі, замінили на більш мобільний — алюмінієвий: позичили його разом із мотором на час повені у водолазно-рятувальної станції На ніч мотор знімали, а човен залишали на стоянці — припнутим на ланцюг. Ланцюг обкручували навколо відбійника і замикали.
Так тривало близько місяця. 13 квітня мотор вийшов з ладу. Поки його ремонтували, переправа не працювала Не працює і зараз, але вже з іншої причини — 20 квітня човен зник.
— Скоріш за все, його викрали, — говорить староста Задесення Леонід Ляшик. Він зразу ж написав заяву в поліцію.
Каже: попервах була надія, що плавзасіб відірвався. Його шукали нижче за течією, проте безрезультатно.
Тож Задесення знову відрізане від центру громади. Дерев’яного човна не використовують тому, що, каже староста через розлив відстань від берега до берега збільшилася майже в 10 разів зараз вона становить близько 2 км. А мотор на такі навантаження не розрахований - вийде з ладу за кілька днів.
Продукти і пошту в старостинський округ доставляють об'їзними сухопутними шляхами.
— Не повернули човна? запитую старосту майже через тиждень після події.
- У поліції займаються розслідуванням, але на сьогодні результатів немає.
Джерело: газета “Гарт” від 27.04.2023, Марія ІСАЧЕНКО. Фото із соцмереж
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.