Декілька років поспіль Чернігівська обласна прокуратура доводила у судах винуватість двох посадовців Коропської селищної ради - заступника голови з питань діяльності виконавчих органів Василя Кравченка та заступника селищного голови з питань житлово-комунального господарства будівництва, архітектури та містобудування Олега Мельохи.
Мова йде про події 2018-го року саме тоді селищна рада заплатила за розкидач піску та дорожніх сумішей РДС-3 150 тисяч гривень і не отримала його.
Чотири роки тому це була немала сума, але розкидач все ж таки вирішили придбати, бо характеристики були відмінні: значна вантажопідйомність бункера, зміна кута розкидання керується прямо з кабіни трактора, є система дозування, перемішування тощо. «За» придбання РДС було й те, що він може забезпечувати якісне розкидання дорожньої суміші як у вузьких проїздах, так і на дорогах із двома і більше смугами руху.
На фото Олег Мельоха
Розкидач зобов’язувався поставити ФОП. Інформацію про подальший розвиток подій недавно оприлюднила на своїй сторінці у фейсбук Чернігівська обласна прокуратура: «Достовірно знаючи, що техніка не була поставлена, заступник голови селищної ради (станом на 2018 рік. Авт.), який відповідав за проведення закупівлі розкидача, підписав видаткову накладну з відміткою про його отримання.
Інший посадовець цієї ж ради (відповідальний - на той час - за здійснення бюджетних видатків), не перевіривши фактичної наявності вказаної техніки, підписав платіжне доручення, складене на підставі видаткової накладної, для перерахування органом казначейської служби на рахунки підприємця грошових коштів. Разом з тим жодної техніки до органу місцевого самоврядування так і не надійшло.
Водночас, з метою реального поновлення інтересів територіальної громади, прокурором в порядку цивільного судочинства заявлено позов про відшкодування з винних осіб у солідарному порядку 150 тис. грн збитків, завданих кримінальним правопорушенням.
Надавши оцінку доводам прокурора, рішенням Сосницького районного суду позов задоволено у повному обсязі».
На фото Василь Кравченко
В той же час, в Єдиному державному реєстрі судових рішень, на даний час відсутнє рішення суду, яким би зобов’язали сплатити 150 тисяч гривень коропських посадовців. Є вироки у яких, цих чоловіків визнають невинутувами, призначають невеличкі штрафи, але про те, що вони повинні повернути Коропській громаді 150 тисяч — ні слова.
Так, у 2021-му році Сосницький райсуд визнав обох чоловіків невинуватими, згодом Чернігівський апеляційний суд у липні 2022-го року вирішив, що мали місце кримінальні правопорушення, передбачені ч.1 ст.366 КК України (службове підроблення) та ч.1 ст.367 КК України (службова недбалість) і покара Кравченко та Мельоху невеликими штрафами та позбавив права обіймати керівні посади на 1 рік. Але звільнив обох від відбування призначеного основного та додаткового покарання, у зв`язку із закінченням строків давності. Обвинувачені мали сплатити лише копійки за процесуальні витрати — по 3279 грн. з кожного. 31 січня 2023-го року Верховний суд залишив у силі вирок суду апеляційної інстанції і також нічого не згадав про сплату 150-ти тисяч гривень на користь Коропської громади.
Окрім розкидача піску та дорожніх сумішей РДС-3 до Коропської громади також не доїхав причіп тракторний 2ПТС-6 вартістю 165 000 грн. Його було вирішено придбати на сесії у 2018-му році, аби здійснити розвиток комунальних підприємств «Благоустрій», «Благоустрій СЕРВІС» та «Вода», за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об`єднаних територіальних громад у 2018 році .
З 09.10.2018 по 12.10.2018 (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено) колишній голова Коропської сільради 54-річний Журавель Віктор Іванович отримав від головного спеціаліста з питань юридичного забезпечення відділу організаційної роботи примірник договору та специфікацію до нього стосовно причепу тракторного 2 ПТС-6 вартістю 165 000 грн. Журавель передав начальнику відділу фінансово-господарського забезпечення Наталії Басанець підписаний ним примірник договору та специфікацію до нього. Після цього, 12.10.2018 начальник відділу фінансово-господарського забезпечення, не з`ясувавши факт отримання Коропською селищною радою товару, виготовила та надала для підпису Журавлю платіжне доручення № 2326 від 12.10.2018 на оплату ФОП (того самого, у кого замовляли РДС-3 за 150 тисяч гривень) 165 000 грн за поставку причепу тракторного 2ПТС-6. Причеп доставлено так і не було.
На фото Наталія Басанець
В судовому засіданні обвинувачений колишній голова Коропської сільради свою вину у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість - карається штрафом від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років) не визнав. Розповів на суді, що питанням закупівлі і постачання причепа займалися його заступник та юрист сільради. Сам він особисто не приймав техніку жодного разу і не зобов`язаний таке перевіряти , та був впевнений, що причеп поставлений.
На фото Віктор Журавель
Заспник голови Коропської селищної ради, який проходив на суді свідком, розповів, що доповідав голові Журавлю про факт непоставки тракторного причепу, той призначив провести службове розслідування і обмежився тим, що юрист сільради і начальник фінвідділу, які займалися оборудкою, отримали по догані, та були позбавлені премії.
Вислухавши усі доводи обвинувачення та захисту суддя Стельмах Андрій Петрович Сосницького райсуду 31.01.2023 вирішив, що факт вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам юридичної особи, - доведено. І призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 5 100 грн., та позбавлення права обіймати керівні посади, пов`язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на один рік. Але, оскільки строки притягнення до відповідальності за скоєне минули, то Журавель отримав лише грошове покарання — повернути місцевій громаді втрачені кошти за причеп у сумі 165 тис. грн. та сплатити витрати на залучення експертів в розмірі 11 304,80 грн. Також він може подати апеляцію.
Gorod.cn.ua за матеріалами газети “Гарт” від 09.02.2023, Марія ІСАЧЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Короп, недбалість, причеп, прокуратура, Журавель, Кравченко, Мельоха