GOROD.cn.ua

Марина Рейко, голова фракції ЄС звітувала про депутатську діяльність під час війни

 

АКТУАЛЬНО Відповідно до вимог статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати місцевих рад періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язані звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу. Тому, незалежно від того, що в Україні йде війна, свій звіт в текстовому та відео - варіанті для Gorod.cn.ua, люб’язно надала голова фракції «Європейська Солідарність» у місті Чернігові, депутат Чернігівської міської ради Марина Рейко.

Звіт фракції

Фракція «Європейська Солідарність» в ЧМР налічує чотири депутати з сорока двох. Це я, Марина Рейко - голова фракції, почесний секретар фракції Ігор Мандровний, член фракції Віктор Бережний та Ірина Соломаха.

В минулому році було проведено 12 фракційних засідань, які відвідали чи до яких долучилися всі 100% депутатів. Зокрема, Ірина Соломаха була присутня на трьох фракційних засіданнях, які відбувалися онлайн і супроводжувалися проблемами зі зв’язком. Наша фракція обговорювала наступні питання:

1. Опозиція.
2. Відстоювання принципів справедливості, законності, дотриманості статуту територіальної громади.
3. Звернення до нас.

Чому не були проведені дві перші фракції після напівоблоги міста:

• 95% питань - це поточні справи, які не відповідають вимогам чернігівців на той час. Не відбувалося нічого, що стосується відбудови та соціального забезпечення.
• Вважаю схеми з ОТКЕ та ТКЕ (Облтеплокомуненерго) доволі «дивними» - цим підприємствам було виділено, невідомо на що - 93 млн. грн.

Депутати нашої фракції показали таку явку на сесіях:

2 відвідування – депутат Марина Рейко;
2 відвідування – депутат Ігор Мандровний;
1 відвідування – депутат Віктор Бережний;
15 відвідувань – депутат Ірина Соломаха.

Скажу чесно. Я не давала настанов стосовно 100%-го відвідування сесій у 2022-му році. Кожен депутат займався своїми завданнями так, як вважав за потрібне. Проте, більше зауважень у мене до тих, хто ходив та не голосував по фракційним рішенням. Це є підставою для відправлення депутата у «вільне плавання» до тієї фракції, настанови якої він виконував. Це моє останнє «китайське попередження».

Окрім відвідування сесій, є й інші показники депутатської роботи: звернення, запити громадян, внесення питань до ПД, виступи на сесіях. Всього за рік відбулося 19 виступів, розглянуто 58 звернень, проведено 3 зустрічі з виборцями. Нажаль, Ірина Соломаха не підготувала свій звіт.

Але, невже саме такої роботи хотіли від нас виборці цього року? Що ж конкретно було зроблено членами нашої фракції, зокрема Ігорем Мандровним. Він доповів:

• Ми розробили шляхи постачання гуманітарної допомоги з Польщі, Німеччини, Ізраїлю (продукти харчування, медикаменти, одяг та взуття, засоби гігієни, дитяче харчування);
• Організували евакуацію населення, в основному, звісно, жінок та дітей;
• Розвезення їжі, хліба, саме під час напівоблоги міста.



На фото Марина Рейко разом з Денисом Плехановим майстром музичних інструментів, з яким вони разом допомагали захищати Чернігів





На фото - розгрузка машини з памперсами та ліками для пологового будинку Чернігова







На фото машини з гуманітарним вантажем для чернігівців, в тому числі старлінки





На фото Ігор Мандровний з речами, придбаними для ЗСУ

Що стосується, особисто мене та моєї сім’ї, можу звітувати наступне:

• у перші хвилини вторгнення російських військ на територію України нами було переведено для ЗСУ 2 млн. гривень;
на потреби громадян міста, ЗСУ, територіальній обороні та волонтерам було надано наступні товари: засоби гігієни, будівельні матеріали, дитяче харчування, портативні зарядні пристрої Power Bank, каремати, лопати, пили та бензопили, пральні машини, холодильники, морозильні камери, дроти, плівка для вікон, мікрохвильові печі, човни для переправи та інші товари загалом на суму близько 20 млн. гривень.

Крім цього:

• закуплено та передано 18 квадрокоптерів;
• 4-м родинам на відбудову втраченого житла було передано 48 тис. гривень, які я зібрала закордоном шляхом благодійної акції;
• матеріальна допомога одному з волонтерів, який вивозив людей з міста;
• організація вивозу турецької общини з міста в березні, за що отримала словесну від посла, а також його обіцянку стосовно байрактарів (Bayraktar TB2) для України;
• дві наші машини допомагали евакуйовувати людей та доставляти гуманітарний вантаж, один з яких – це перші старлінки (Starlink);
• мною була організована благодійна акція від французької компанії АІСМ «Windows for winter», завдяки якій 97 сімей отримало 305 металопластикових вікон на загальну суму 2,72 млн. гривень;
• представляла Чернігів на міжнародному Форумі в Давосі та Лугано (Швейцарія);
• допомога воїнам ЗСУ екіпіруванням, машинами, приладами нічного бачення:
в/ч А1499; А 7047; А3120; А1414; А7331; А2925;
5725; 4583; 3814; 1815; 1624; 2253; 3082; 7333; 3022; 0493.

Маємо подяки від керівництва Збройних Сил України та оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ.
• не рахую те, що передавала на різні інші проекти від 1000 до 5000 гривень.

Саме для Gorod.cn.ua Марина Рейко додала: «Головним вважаю те, що ні я, ні депутати фракції не припиняли свою депутатську діяльність, і допомагали не тільки нашим виборцям, а всім, чим могли, незважаючи на те, що в Україні йде повномасштабна війна. Про іншу нашу діяльність під час напівоблоги мого чарівного міста я розповім трохи згодом».



Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Рейко, Мандровний, звіт