GOROD.cn.ua

Щоб придбати машину дров, готуйте 6 тисяч гривень відкладіть ще пару тисяч на пиляння і їх порубку

 

Найближчу зиму називають однією з найскладніших, бо порушена опалювальна інфраструктура. Надіятись на безперешкодне електро чи газопостачання не варто. Тому, хто може, шукає альтернативу газу та запасається дровами. У багатьох регіонах рекордний ажі­отаж на дрова та ще активізувалися шахраї.



Головний лісник країни констатує, що ажіотаж на дрова нечуваний. На одну людину передбачено до 15 кубів деревини на рік. Усім, хто звернеться, запев­няє, дров вистачить. Вартість дров залежить від породи і від регіону.

Ціна на дрова на Чернігівщині є найнижчою поміж інших регіонів країни, вона коливається від 600 до 800 гривень за метр кубічний. Керівник Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець повідомив, що у південних та за­хідних регіонах ціни на дрова майже вдвічі вищі, ніж на Чернігівщині - 1100­-1200 грн за метр кубічний. Ця сума не враховує доставки. У середньому в Україні дрова подорожчали на 25%, через ріст цін на енергоносії, які вико­ристовуються під час рубок.

Юрій Болоховець говорить, що попит на дрова підвищився майже вдвічі: якщо раніше лісгоспи реалізовували три з половиною мільйони кубометрів дров на рік, то цього року, за попереднім опитуванням, потрібно понад п’ять з половиною мільйонів кубічних метрів. Нині в деяких регіонах люди чекають на дрова по два-три тижні.

Цьогоріч спростили процедуру купівлі дров. Тепер можна звернутися безпо­середньо в лісництво, маючи з собою паспорт для уникнення спекуляцій, на­писати заяву та оплатити замовлення.

Щоби споживача не обдурили з об’ємом, на сайті Державного агентства лі­сових ресурсів видали ще й формулу, за якою рахувати, скільки ж дров вам привезли. Треба взяти рулетку та виміряти довжину, ширину і висоту. Добуток ширини, довжини та висоти, слід помножити на коефіцієнт 0,6, на колотих дро­вах коефіцієнт 0,7.

ДЕ ВИПИСАТИ ДРОВА І ЗА ЯКОЮ ЦІНОЮ? У ДП «КОРЮКІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» СОСНИЦЬКЕ ЛІС­НИЦТВО»


Загальна площа ДП «Корюківське лісове господарство» Сосницьке лісництво» - 8 тис 212 га. З них 7 195 га вкрито лісом.
ДП «Корюківське лісове господарство», в складі якого працює «Сосницьке лісництво» (колись «ДП «Холминське лісове господарство»), реалізує дро­ва і для підприємств та установ, беручи участь у тендерах, і для населення. Лісничий Ігор Миколайович Бібік розповів, що на разі лісництво закінчує по­ставку дров для Сосницького обліково-економічного фахового коледжу (техні­куму): із замовлених 100 кубів станом на 15 вересня вже доставлено 60.

Черга від населення за дровами невелика, за неділю-дві після звернення привозять або людина забирає своїм транспортом. За минулий місяць (сер­пень) лісництво реалізувало для населення 504 куби дров.

Для населення такі ціни на дрова:
Соснові по 500 грн. за куб, вільха - 450, осика - 350, береза - 520, тверда порода (дуб, ясен, граб, акація) - 600 грн. за куб. Обрізків не реалізують.

За доставку беруть 350 грн за куб.

На машину зазвичай навантажують 10 складометрів або 6,2 -6,4 куба, за доставку машини дров в середньому піде 2100 грн. Тобто, якщо підрахувати, то за машину дров з доставкою треба заплатити в середньому 5500 грн - за соснові дрова, 5900 - за дуб, 5 400 грн - за березу.

Доставляють в основному жителям Сосниці, у Кудрівку.

У ДП «СОСНИЦЯРАЙАГРОЛІСГОСП»

Загальна площа угідь ДП «Сосницярайагролісгосп» становить 10 тисяч 293,7 гектарів. З них під лісом - 9 тис га.
Спілкуємося з помічником лісничого В’ячеславом Михайловичем Бідним.
У ДП «Сосницярайагролісгосп» найінтенсивніше йшла закупівля дров у липні-серпні. У січні реалізували - 143 м3. У лютому - 320, у липні і серпні - 346 та 475 мз. У вересні- 72 мз. Всього з початку року - 2 114 мз. Зараз черги нема, але тиждень потрібно почекати, адже займаються реалізацією дров не лише для населення, а переважно для установ та організацій, в основному для за­кладів освіти.

Ціна для населення така, як і у Сосницькому лісництві. Сосна - 500 грн, бе­реза - 520 грн. Найдорожчі дрова твердої породи - 590 грн.

У ПРИВАТНИКІВ

Ще можна замовити дрова, навіть рубані, у приватників не лише з Сосниччини, а й сусідньої Мени, Корюківки та ін. Оголошення вони подають у фуйсбуці. Ціна за машину дров від 6 тисяч гривень. Але інколи вони просять перераху­вати наперед половину суми. В такому разі треба подумати чи робити це або замовляти у перевірених осіб, інакше є вірогідність попасти у руки шахраїв.
Попиляти дрова твердої породи приватники беруть 140 грн за складометр, тобто 1400 грн за машину. Порубати - 120 грн. Отже, щоб упорати машину дров потрібно 2600 грн.

КОТЕЛ ЧИ ГРУБА

У підготовці до зими не тільки потрібні дрова. Якщо нема відповідної систе­ми опалення, то треба придбати твердопаливний котел, який нині коштує від 16 тисяч. До нього ще треба придбати труби та оплатити зварювальні роботи.
Альтернатива є ще інша - це груба. Щоб її скласти, майстру треба заплати­ти від 5 тисяч. А також окремо він чи інший майстер візьме за облицювання грубки. Не дешево коштують і матеріали: цегла червона, вогнетривка, клейка суміш, плита, дверці, труба. Загалом, щоб була нова грубка, потрібно не мен­ше 20 тисяч.

Газета "Вісті Сосниччини" від 22.09.2022, Олена КУЗЬМЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дрова, заготівля