Минулий рік був багатим (якщо можна так висловитись) на різного роду кримінальні події. Гучні вбивства, зухвалі розбої, грабежі та крадіжки — усе це мало місце у2021-му. Та на свята хотілося б трохи відпочити від негативу і згадати курйозні правопорушення, які змушували нас посміхатися, а часом навіть хапатися за животи. Правда, самим винуватцям зрештою було не до сміху.
ЗБРЕХАВ ПРО ВБИВСТВО, ЩОБ РОЗЧИСТИЛИ ДОРОГУ
Минулорічна зима виявилася напрочуд сніжною. Подекуди випадало по 20 см снігу за добу. Потерпала від заметів і Грибова Рудня на Ріпкинщині, звідки ввечері 13 лютого до поліції надійшов виклик про вбивство. Дзвонив іменинник — Олександр Авраменко, якому того дня виповнилося 34 роки. Поліцейським він повідомив, що «вдарив вітчима ножем у груди і той перестав дихати». А ще зазначив, що без спецтехніки до місця злочину не добратися, бо спершу треба розчистити сніг. Та сподівання Сашка не справдилися. На виклик поліцейські примчали своїми двома машинами. Додатково нічого не розчищали, їм допомогло те, що вранці вуличкою пройшов трактор.
На місці правоохоронці дізналися, що вітчим живий-здоровий. Для нього, як і для матері Сашка, приїзд поліцейських став несподіванкою. Вони розказали, що того вечора разом повечеряли і близько 21-ї лягли спати. Чули, як за якийсь час Сашко вийшов у кухню і набрав 102. Свій вчинок він пояснив бажанням хоч когось змусити розчистити засніжену дорогу, через яку напередодні в село не змогла доїхати машина з продуктами.
Та поліцейські такого жарту не зрозуміли і склали на Авраменка протокол за хибний виклик. Олександрові пощастило, що тодішнє законодавство передбачало за такі дії копійчаний штраф — від 51 до 119 гривень. Сьогодні ж безпідставний виклик спеціальних служб обійдеться значно дорожче — від 850 до 3400 гривень. Нові штрафи почали діяти з квітня 2021-го.
«УЗЯВ ПОКАЗАННЯ» В ПОКІЙНИКА
У березні 2021 року Варвинський райсуд призначив 850 гривень штрафу і на рік позбавив права обіймати посади в правоохоронних органах колишнього оперуповноваженого Варвинського відділення поліції старшого лейтенанта Олексія Коваленка. За те, що умудрився «допитати» померлого свідка.
«Зальот» стався ще у жовтні 2018-го, коли варвинська поліція розслідувала викрадення транспортного засобу в місцевого мешканця. Слідча у справі доручила Коваленкові допитати свідка. Та робити цього старлей не став. Мабуть, не дуже хотілося. Тож сам від імені свідка заповнив протокол допиту, підписав його і передав слідчій. Довгий час про «маленьку хитрість» ніхто не здогадувався, аж поки в січні 2020-го не з’ясувалося, що свідок помер іще за два роки до того, як у нього начебто взяли показання. Коли все викрилося, заперечувати свою провину Коваленко не став. Ще підчас досудового розслідування уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив і призначив уже домовлене між сторонами покарання. Що стосується подальшої долі Коваленка, то після звільнення з органів він влаштувався на роботу в одну з місцевих агрофірм.
ВЛАШТУВАВ «РОЗВАГУ» НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
Ще один курйозний випадок з іменинником стався в Жуківці на Куликівщині, де з вечора 22 квітня Сергій Савенок відзначав своє 34-річчя. Без випивки, ясна річ, не обійшлося. А вже після опівночі захмелілого чоловіка потягло на пригоди. Близько першої ночі Сергій узяв мобільний телефон дружини і подзвонив у поліцію. Правоохоронцям сказав, що вулицю Центральну (якою проходить траса Чернігів — Ніжин) заміновано. На місце зразу ж виїхали патрульні, а трохи згодом — вибухотехніки і кінологи із собаками. Вони ретельно обстежили кількасот метрів траси, втім жодних небезпечних предметів не виявили.
Подейкують, що Сергій просто хотів подивитися на «шоу» з пошуку неіснуючої вибухівки. Та не так сталося, як гадалося. Патрульні нагрянули до нього ще до приїзду кінологів. За однією версією, вони швидко вирахували адресу, бо номер, з якого телефонував Сергій, уже був у їхній базі (раніше з нього вже дзвонили на 102 через сімейні сварки). За іншою — поліцейські самі передзвонили і трубку взяла дружина Сергія, яка, нічого не підозрюючи, назвала їм свою адресу. Як би там не було, правоохоронцям не склало особливих труднощів вирахувати аноніма. У скоєному він одразу ж зізнався і пояснив, що це був невдалий прикол. Ось тільки на відміну від хибного виклику псевдр-замінування передбачає кримінальну відповідальність — від 2 до 6 років тюрми. Втім на зону Савенка все ж таки не відправили. Він пішов на угоду з прокурором і отримав 3 роки умовно.
ТІКАВ ВІД ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ІЗ ГОЛИМ ЗАДОМ
Увечері 8 червня чернігівські патрульні отримали, здавалося б, рядовий виклик — у районі Валу гайсає старенька «шкода». Дорогою правоохоронці дізнались, що порушник помчав у бік дамби. Тож звернули туди і вже за лічені хвилини опинилися біля розбитої іномарки, що влетіла в металеву огорожу. Водія на місці не було. Зіваки розказали, що він чкурнув хащами до річки Стрижень — у чому мати народила... Пробираючись крізь зарості, патрульні побачили на землі розкидані футболку, штани і спідню білизну. А ще за мить — і самого підозрюваного. Він стояв голим по пояс у воді. Потім став пірнати. Патрульним пояснив, що... ловить раків. А до розбитої машини, мовляв, не має жодного стосунку. Хвилин п’ять його намагалися вмовити вийти з води. Марно. Потім пішли на хитрість і запропонували закурити. Чоловік погодився, а коли підійшов до берега по цигарку, поліцейські витяти його за руки з води. Хоч той і пручався.
Затриманого (ним виявився 53-річний мешканець Луцька) повезли на освідування в лікарню. У машині він поводився спокійно. Розповів, що його покійна мати родом із Корюківки, а на Чернігівщину він приїхав у гості. Уперше за 20 років. Алкоголю в крові лучанина не виявили. Натомість лікар пояснив, що чоловік, вочевидь, довгий час приймав сильні знеболювальні. А коли різко припинив їх вживати, йому зірвало дах. Після освідування лучанина повезли на місце ДТП, щоб оформити протокол. Однак там у нього знову почався напад — він став кидатися на огорожу, щось кричати. Довелося викликати санітарів. Зрештою чоловіка забрали в Обласну психоневрологічну лікарню. Підлікувавши, випустили. Опісля він повернувся в Луцьк. У липні Деснянський райсуд Чернігова присудив йому 850 гривень штрафу за скоєну ДТП. На розгляд справи винуватець не приїжджав...
«НАВОРОЖИЛА» НА 50 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
Новітні технології все глибше проникають у наше життя. І пандемія коронавірусу цьому лише сприяє. Дійшло до того, що навіть ворожки та екстрасенси «перебралися» в Інтернат і тепер надають свої послуги дистанційно. Та є й інший бік медалі — розвелося ще більше інтернет-шахраїв.. На одну з таких псевдознахарок наприкінці листопада й натрапила 34-річна Олена з Козельця. У жінки не все гаразд з особистим життям, тож виправити ситуацію вона вирішила за допомогою «потойбічних сил». Для цього знайшла в соцмережі «Інстаграм» оголошення однієї ворожки і написала їй особисте повідомлення. Та запевнила, що допоможе, але для цього треба провести спеціальний обряд (який коштуватиме 2500 гривень) і прочитати особливу молитву (вартістю 3000 гривень). Потрібної суми в Олени на картці не було, тож вона надіслала 200 гривень авансом, а потім іще тисячу — через термінал. Решту пообіцяла переслати за першої ж змоги.
Ворожка погодилася зачекати, проте... стала вимагати гарантій. Попросила Оле-, ну зайти в мобільний додаток банку, збільшити кредитний ліміт картки до 50 тисяч гривень і повідомити їй усі паролі. Довірлива жінка так і зробила, а через якийсь час помітила, що з картки почали списуватися різні суми. Аж поки не вичерпався ліміт. Знахарка заспокоїла: все повернеться за кілька пнів. Та Олена не на жарт розхвилювалася. Змінила всі паролі і навіть написала заяву в поліцію, втім... 6 грудня назвала ворожці вже нові паролі. Того ж дня з її рахунка зникли ще 2,5 тисячі гривень. Ось так бідолашна хотіла позбутися проблем, а нажила собі нових. За фактом шахрайства поліція відкрила кримінальне провадження. Розслідування ще триває. Днями правоохоронці через суд отримали доступ до банківських карток підозрюваної.
«Гарт» №1 (3066) від 6 січня 2022, Олексій Прищепа
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: кримінал