GOROD.cn.ua

Реєстрація на пробне ЗНО-2022 стартує в січні

 

З початком нового року всі випускники починають готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання, без якого неможливо пройти ДПА і вступити до вищого навчального закладу.

А відчути атмосферу тестування їм допомагає пробне ЗНО. У 2022 році його можна пройти тільки по одному предмету на вибір, зате онлайн усі зареєстровані матимуть змогу перевірити свої знання по всіх предметах тестування. Пробне ЗНО платне, для Чернігівської області – 309 гривень.


Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2022 триватиме 5-22 січня на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Після реєстрації треба увійти в особистий кабінет, роздрукувати квитанцію на оплату або заплатити за пробне ЗНО онлайн. Оплатити потрібно протягом трьох днів з моменту заповнення реєстраційної заяви, але не пізніше 25 січня 2022 р. Квитанцію про оплату надсилати не потрібно. Реєстрація на пробне ЗНО вважається успішною після надходження оплати на вказаний рахунок. У 2022 році пробне ЗНО триватиме два дні: 19 березня з української мови, української мови і літератури і 26 березня з історії України, з математики, з математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).



«З 5 до 22 січня – період реєстрації на пробне ЗНО, – говорить директор Київського регіонального центру якості оцінювання Світлана Сакаєва. – Пробне тестування – це платна послуга. Тому реєстрація буде оформлена тільки тоді, коли пройде проплата. До 25 січня треба оплатити. Цьогорічна ціна – 309 гривень за одне пробне тестування (одна з найвищих по Україні, – Авт.). Минулого року для Чернігівщини вона складала 270 гривень. Якщо тоді пробне ЗНО можна було пройти з одного предмета і в один день, то цього разу – у два дні і більше предметів. Основна його мета – ознайомитися з процедурою ЗНО, а вона у всіх предметах майже однакова. Після пробного всі зареєстровані учасники матимуть змогу пройти тестування удома з будь-якого предмета, завантаживши зошити у своєму кабінеті. Потім внести відповіді на спеціальний сервіс і дізнатися свій рейтинг».

Реєстрація на пробне ЗНО проводиться на сайтах регіональних центрів. Тобто Чернігівщина має заходити на Київський регіональний центр, до якого відноситься наша область.

Результати тестування з української мови, української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 25 березня, з інших предметів – 1 квітня.

Основна сесія: зміни і нововведення

Основна сесія ЗНО для випускників у цьому навчальному році проводитиметься з 23 травня до 15 липня. Максимально учасники зможуть пройти п’ять тестувань. Для вступу сертифікати будуть потрібні з трьох дисциплін залежно від обраної спеціальності.



«Перелік предметів, з яких можна скласти зовнішнє незалежне оцінювання, цього року розширився до 13, – розповідає Світлана Сакаєва. – У ЗНО-2022 з’явиться можливість скласти тест лише з української мови і тест з української мови та літератури. Також буде дві математики: математика і математика рівня стандарт. І далі всі ті предмети, що були в минулих роках, і плюс аж чотири іноземні мови на вибір учасників. Залишається для ЗНО обов’язковим тест або українська мова і література, або лише українська мова. До 2022 року був лише українська мова і література, тепер їх два, як і з математики. Абітурієнт має чітко розуміти, який саме варіант йому потрібен для вступу. Адже склавши тест лише з української мови, ви отримаєте оцінку за 200-бальною шкалою лише за українську мову, а вибравши тест з мови і літератури, отримаєте за цією ж шкалою з двох цих предметів».

Виокремлення української мови – не єдине нововведення. Є зміни і в математиці. І тут потрібно бути уважним не лише тим, хто збирається вступати до вишів, але й тим учням шкіл, коледжів і училищ, які складатимуть державну підсумкову атестацію.

«Для школи, тобто для ДПА, треба мати результат лише з української мови, і це обов’язковий предмет, – говорить Світлана Сакаєва. – Для вступу – залежить від спеціальності: чи лише українська мова, чи українська мова і література. Для ДПА потрібна і математика. Але тут ми маємо чітко розуміти, треба вона для вступу чи ні. Якщо не треба, то учень має обирати математику рівня стандарт і отримає оцінку від 1 до 12. Якщо потрібна – то треба обрати математику. Також учні шкіл і ліцеїв з математичним профілем мають складати математику».

5 предметів і більше

Всього учасник ЗНО може скласти п’ять предметів на вибір. Це безкоштовно, і їх складання фінансується державою. Проте в ЗНО-2022 вводиться можливість учаснику скласти шість і більше предметів, але за власні кошти. Тобто можна буде зареєструватися, проплатити і здати шостий, сьомий предмет. Вартість поки не відома, але точно буде дорожче, ніж складання пробного ЗНО.

«Чернігівщина» №51 (869) від 23 грудня 2021, Марія Пучинець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО, Сакаєва