Три по двісті з біології: у Прилуках, Чернігові та Михайло-Коцюбинському
Троє випускників шкіл області отримали максимальних 200 балів на ЗНО з біології. Це учениця чернігівської школи №1 Марія Фоменко, учні прилуцької гімназії №1 Олексій Шебанов та михайло-коцюбинської гімназії (Чернігівського району) Данило Шпак.
«Вісник Ч» одним з перших привітав родини випускників.
«Все по-чесному. Не скажуть, що директорський син»
200-бальник з Михайло-Коцюбинського Данило Шпак — золотий медаліст, учасник Всеукраїнської олімпіади з географії, учасник олімпіад з біології. А ще син директора михайло-коцюбинської гімназії Миколи Шпака і вчителя географії та української мови і літератури (такі різні спеціальності опанувала) Наталії Шпак.
— Подобається система ЗНО. На неї' не можна вплинути. Це виключно досягнення дитини. І ніхто не скаже, що директорський чи вчительський син. Все по-чесному, — радіє Микола Шпак. Він все ще на емоціях. Адже розмовляємо 25 червня, в день оголошення результатів. — Це за історію закладу другий найвищий бал. Першою 200 з математики отримала наша випускниця, а нині учитель математики, Ольга Томілко.
А от найбільше зраділа мама. Стрибала, кричала від радості.
— Решту предметів як склав?
— 193 з англійської мови, українська — 191, математика — 180.
— Репетитори були?
— Ні. Тільки шкільний учитель біології Валентина Шолох. Вдячний їй і за старшого сина Іллю. Хоч і не 200 отримав, але високий бал.
Вступив до київського медуніверситету. Якраз сьогодні диплом отримує.
Ще в минулих роках з мамою міг додатково позайматися.
А вже в 11 класі, скільки не пропонували' свою допомогу, відповідав: я сам.
— Даня, як і брат, теж на лікаря вчитиметься?
— Ні. Визначився з вишем. Вступатиме до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А от з фахом думає: географія чи біологія.
«Медаліст, переможець олімпіад. А на зустріч до мера не запросили, бо з іншої громади»
Про Олексія Шебанова можна сказати, що в нього не біографія, а суцільна географія. Сам родом з Харцизька, що за кілька кілометрів від Іловайська на Донеччині.
У 2015 сім’я, рятуючись1 від війни, переїхала до села Івківці Прилуцького району. А закінчив хлопець прилуцьку гімназію №1. Тато Олексія Володимир Шебанов 25 років працював рятувальником на шахтах.
Зараз — інженером з охорони праці та біобезпеки у «Прилуки-ГарантБуд». Мама, Ліана Шебанова, — інспектор відділу кадрів у торговельному центрі Прилук.
Медаліст, переможець олімпіад. Біологією зацікавився завдяки вчительці Світлані Сідько. Його захоплення — нейробіологія. Про цей напрямок дізнався від товаришів з Чернігова, з якими познайомився на олімпіаді. Дуже серйозно займався.
— Син зараз гостює в родичів у Києві. Після такого напруженого року вирішив відпочити. Тому про результат повідомив нам по-сучасному — написав в інтернеті. Ми з чоловіком завжди вірили в нашого сина, але все одно було приємно, переповнює гордість, — ділиться емоціями Ліана Миколаївна. — Інші предмети теж склав добре: з англійської — 193 бали, з української — 188.
— Як потрапили на Прилуччину? — цікавлюсь.
— Ні родичів, ні знайомих тут не було. Доля, — розповідає жінка. — Мій тато родом з Городні, тієї, що колишній райцентр. Кликали туди. Та їхати побоялися. Виходить, з одного кордону та на інший. Росія зовсім поряд. Вибрали Прилуччину.
Зустріли нас добре. Тепер уже і в нас, і в Олексія є друзі. Він вже вважає Чернігівщину своєю домівкою. На всіх конкурсах та олімпіадах представляє Прилуки. І як же було образливо, коли його навіть не запросили на зустріч мера Попенко з обдарованими учнями. Бо ж Івківці — це, бачте, інша громада. Коли в нашій громаді дізнались, здивувались. Чому ж Прилуки з ними не зв’язались. Можна ж було все узгодити. Виходить, коли втілювали реформу децентралізації, про такий момент ніхто не подумав.
Образливо за сина, — щиро обурюється Ліана Миколаївна. — Ми переселенці. Прописані взагалі в Донецькій області. Але перш за все ми — українці. І для влади таке — це неприпустимо.
— Куди вступатиме Олексій?
— Плани в нас великі. Будемо підкорювати Америку. Але все це справа непроста і не одного дня. Платити за навчання ми не в змозі. Тому син шукає можливості безкоштовного навчання. Шанси є. Свого часу навіть давав уроки дівчині в Америці, щоб та могла вступити до медколеджу. А доки все вирішується, вступатиме до київського університету Шевченка.
* * *
Усього ж по області 200 балів отримали на ЗНО шестеро абітурієнтів. Окрім біології, максимум з хімії у Влада Мартиненка з ніжинської гімназії №3, англійську на 200 склав Кирил Балясніков з чернігівської школи №1, а також випускник минулих років.
Марина Забіян, «Вісник Ч» №26 (1833) від 1 липня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.