Десять жінок громади понад п'ять місяців тому почали навчатися в Академії жіночого лідерства в рамках програми DOBRE.
Отримавши знання, досвід, враження, «сертифіковані» лідерки взялися за написання проекту, який би можна було втілити у життя громади за рахунок грантових коштів. Головна умова - проект мав бути спрямованим на жіноцтво.
Що ж такого надумали зробити випускниці Академії і чи вдалося їм усе ж таки знайти формулу жіночого щастя?
Жіноче лідерство в дії
Часом у нас не вистачає сили духу зробити щось важливе, потрібне. Хоча і бажання є, і відчуття важливості певної справи. Ось так і сидимо зі своїми страхами і невпевненістю. Але коли маєш однодумців, підтримку, то можна й гори звернути. Недарма ж кажуть, що гуртом і батька бити легше. Ось так образно все і починалося у лідерок громади. До слова, переважна більшість жінок до навчання в цій Академії між собою навіть не була знайома. Але вже після закінчення занять усе змінилося.
Команда жінок активно взялася за написання проекту під інтригуючою та омріяною назвою «Щаслива жінка». У наш час, та що там лукавити - у всі віки, на жіночі плечі лягає багато завдань та обов'язків: турбота про чоловіка та дітей, домашня робота... Тож щоденний маршрут: дім - робота, робота - дім, - виснажує.
То що ж придумали наші лідерки, аби покращити життя жіноцтва у громаді? Вирішили створити фітнес-простір, де можна було б емоційно розрядитися, та й фізичне здоров'я покращити. Та на втіленні фітнес-ідеї вирішили не зупинятися, а на додачу створити ще й дитячу кімнату, де наші заклопотані матусі могли б залишити свою дитину на певний час, аби вирішити якісь нагальні питання.
Та про все по порядку з кураторками проектів Веронікою Тарасенко та Оленою Куніциною. Адже саме вони запропонували ці ідеї, але над якими працювали всі разом.
Джампінг - це корисно і весело
- Пані Вероніко, розкажіть про те, як виникла ідея з організацією фітнес-простору? І чому саме батути?
- У нашій громаді у дівчат шкільного віку багато можливостей, де б вони могли себе проявити. Бо ж у нас є чудові гуртки у центрі дитячої та юнацької творчості, мистецька школа та спортивні гуртки у школі. Та й у жінок пенсійного віку є прекрасна можливість проявити себе, адже у терцентрі діє університет третього віку. А ось жінкам такого віку, як я, наприклад, нічим зайнятися у громаді. Чому фітнес-простір, бо спорт - невід'ємна частина мого життя, тож і озвучила нашим лідеркам саме цю ідею, - пояснила Вероніка Тарасенко. - Спочатку думали про організацію фітнес-кімнати у нашому спорткомплексі. Але з'ясувалося, що у приміщенні колишньої «красної» школи, де вихованці ЦДЮТ займаються танцями, не задіяна одна з кімнат, тож вирішили, що там цей фітнес-простір і організуємо. Місцевий художник Антон Квасніков розмалював стіни. Ми за грантові гроші закупили 12 фітнес-батутів, ще чимало різного спортінвентарю. Маємо і сертифікованого тренера - Катерину Медведь, яка пройшла профільне навчання в Києві, і минулого тижня вже почали активно працювати.
- Світлини з відкриття фітнес-простору зібрали чимало вподобайок в інтернеті. Але разом із тим було й багато невдоволених.
- Так. І це дещо зачіпає, адже у цю справу була вкладена душа. Старалися ж для всіх. Відкриття - це лише частина айсберга. Адже цьому всьому передувала величезна робота, купа нервів і витраченого особистого часу. Неодноразово доводилося переписувати і дописувати проект, шукати, де б можна зробити закупи, та й громадську організацію довелося в лічені тижні створювати, адже саме через неї йдуть усі гроші. Працювали і у вихідні, коли інші біля річки ніжилися. Тож заздрити тут нічому. Тим більше, що кожна могла пройти навчання, адже оголошення із запрошенням активно анонсувалося на сайті селищної ради, - емоційно розповідає кураторка цього проекту. - І, до речі, з приводу переживань, що на батутах займаються лише працівниці селищної ради. Я ніколи відношення до неї не мала, та й частина наших лідерок, які допомагали писати проект, теж ледь встигли записатися на фітнес, адже спрацювало сарафанне радіо, і бажаючих виявилося багато. Поки працює лише один тренер із трьома групами (по 11 жінок). Якщо ажіотаж продовжуватиметься і охочих виявиться багато, будемо думати над підготовкою ще однієї тренерки. Хоча тут теж на першому плані фінансова складова, бо ж навчання коштує аж 5 тисяч гривень.
- А чи кожен може займатися на цих батутах? Напевно, є і протипоказання? - своє питання адресувала тренерці Катерині Медведь.
- Як і будь-який вид фізичної активності, заняття джампінгом позитивно впливає на організм. Проте, звісно, є і протипоказання. Захворювання суглобів, хребта, судин, цукровий діабет, бронхіальна астма, гіпертонія та ін. А ось за віком обмежень нема, - пояснює пані Катерина. - Та кожен сам має орієнтуватися на свої відчуття: якщо під час занять людина себе недобре почуває, може відпочити чи припинити займатися. У нас уже є люди, котрі під час стрибків на батуті зрозуміли, що це їм не під силу, тож залишили зал.
Час для власних справ
Ще одним компонентом проекту «Щаслива жінка» стало створення дитячої кімнати. Тож у громаді віднедавна ще й послуги «бебі-сітерів» надаються.
У чому ж суть?
Часом молоді матусі з маленькими дітьми не можуть вирватися в лікарню, ЦНАП чи, приміром, перукарню, адже дитину подіти нікуди. І так їм необхідні ці пару вільних годин. Тому лідерки й над цією проблемою попрацювали. Детальніше про це з Оленою Куніциною.
- Кожна мама хоч раз стикалася з проблемою, коли кудись край треба, а ось дитину залишити ні з ким. Тож вирішили, що було б непогано, аби і в нашій громаді була така послуга, - починає розмову керівниця цієї частини проекту. - Дитяча кімната вже працює в приміщенні центру дитячої та юнацької творчості з дев'ятої і до одинадцятої години, розрахована на дітей 3-10 років. Ми склали графік між працівниками нашого закладу, тож чергуємо у цей час. Хоча мами, привівши малечу до дитячої кімнати, можуть ознайомитися з нашими гуртками, студією раннього розвитку «Малятко», а їхні дітки - стати нашими вихованцями.
Для цієї кімнати були закуплені дитячі м'які меблі, розвиваючі ігри, аби діткам було весело і цікаво.
До речі, велику підтримку і допомогу для реалізації «Щасливої жінки» лідерки отримали від громади та її керівництва. Це і безкоштовно надані приміщення, меблі та оргтехніка.
З бухгалтерською частиною проекту теж допомагає спеціаліст із селищної ради.
Утілення проекту лиш стартувало, тож є ще чимало питань для вирішення та вдосконалення.
Але це гарний приклад того, що під лежачий камінь вода не тече. Треба діяти - і все обов'язково вдасться.
Джерело: Коропська районна газета «Нові горизонти» №43 (9313) від 29 жовтня 2021, Ірина Боровська
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.