GOROD.cn.ua

В. Атрошенко: Абсурдні звинувачення правоохоронцями секретаря міськради о. ломако - продовження тиску на місцеве самоврядування

 

ПОЗИЦІЯ Ще один приклад тиску на місцеве самоврядування навів на щотижневій нараді 23 листопада чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Він повідомив про спроби Департаменту стратегічних розслідувань звинуватити нинішнього секретаря міської ради Олександра Ломако в наявності конфлікту інтересів через те, що понад рік тому при обранні на цю посаду він брав участь в голосуванні за секретаря. Владислав Атрошенко пояснив, чому цю ситуацію виключно політичним тиском на свою команду.



- Первинним є право більшості обрати владу, це визначено в законодавстві. Що більшість з числа депутатів обирає секретаря шляхом таємного голосування, і далі виписана процедура, - зазначив він.

Знаково, що вже є чисельні рішення судів у випадках подібних цьому. Там зазначається: практика участі в голосуванні кандидатами на посади є загальноприйнятою і жодним чином не має в собі підґрунтя реального конфлікту інтересів, адже обрання не здійснюється одноособово, а колегіально, і голос кандидата не має вирішального значення без реальної його підтримки іншими суб’єктами виборчого процесу. Загальновідомим фактом та яскравим прецедентом права участі в голосуванні кандидатів на посаду є участь в голосуванні кандидатів на пост Президента України, народного депутата України, голови місцевої ради, котрі завжди здійснюються урочисто, з трансляцією цієї події всіма засобами масової інформації. Кандидати проходять до виборчих дільниць разом зі своїми сім’ями, аби віддати свій голос. Адже Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» встановлює право будь-якого депутата обирати і бути обраним до органів відповідної ради, що в свою чергу виключає відповідальність за реалізацію такого права.

Очільник Чернігова на нараді наголосив саме на тому, що в голосуванні всіх без виключення депутатів при обранні керівних органів ради немає жодного порушення, не кажучи вже про натяки на корупцію.

- Я запитую в цих представників УСР, а якими ви бачите дії депутата в такому випадку? Вони кажуть: повинен повідомити про конфлікт інтересів і сесія повинна проголосувати. Це треба питать у сесії, чи можна мені таємно проголосувати самому за себе? Де логіка?


Він також додав, що подібні дії силових органів, до того ж через рік від самого моменту обрання - не інакше як акт тиску і завдання представників центральної влади, яким не подобається позиція керівництва міста в тих чи інших питаннях, і які намагаються у такий спосіб його дискримінувати.

- Яка ставилася мета? Мета ставилася повідомити медійно, що він притягнутий до відповідальності, що справа розглдається в суді, а ще краще – записати його в реєстр корупціонерів.

Нагадаємо, таємне голосування за секретаря міської ради нового, 8 скликання відбувалося 20 листопада, 2020-го.

«Це - 100% політика, тут немає не те що натяку на корупцію, а взагалі жодного порушення. Показово, що минуло більше року з моменту обрання секретарем міськради, що вони йому інкримінують, як конфлікт інтересів, а справу дістали тільки зараз»

Прес-служба Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Ломако, Владислав Атрошенко, нарада