Починаючи із 26-го жовтня ряд прилуцьких перевізників самовільно підвищили тариф на проїзд у громадському транспорті - із 7 до 9 гривень. Про це скерували повідомлення до міської ради та сповістили пасажирів оголошеннями відповідного змісту. Це вже друга у цьому році спроба власників автопранспорту корегувати вартість перевезення без відповідних дозволів та погодження із боку органів місцевого самоврядування.
"Повідомляють виконавчий комітет про впровадження ними нової вартості проїзду на міських автобусних маршрутах із 26 жовтня: загальний тариф - 9 гривень, пільговий тариф - 7 гривень. Мотивація - подальше здорожчання палива, газу метан", - розповів заступник міського голови, що курує питанням організації перевезень на міських автобусних маршрутах громадського користування Олександр Сивенко.
Такі дії перевізників, за словами посадовця, запускають механізм розірвання договору на перевезення, де першим етапом стане інвентаризація нової вартості проїзду головами КСН.
"Далі, у звязку з тим, що це є порушенням договору на перевезення пасажирів, який заключається на пять років між виконавчим комітетом та перевізником буде складено, це вже листопад місяць, будуть складені три акти порушення договору, а саме самовільного впровадження перевізниками нової вартості проїзду і за результатам даних трьох обстежень буде підговано проект рішення виконавчого комітету про розірвання договору із тими перевізниками, які порушили договір на перевезення", - сказав Олександр Сивенко.
Це вже друге із початку року самовільне підвищення вартості проїзду із боку перевізників. 28 вересня аналогічна процедура завершилася збереженням договорів із власниками автотраспорту, що здійснюють перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування.
"Щоб не виникло соціальної напруги, тому що після розірвання договору обовязково припиняється рух на даному маршруті і проводиться конкурс, який триває до 60 днів", - зауважив посадовець.
Цього разу, за словами Олександра Сивенка, позитивного завершення ситуації перевізникам скоріш за все очікувати не слід, навіть за умови, що "перезапустити" новий тариф та договори із перевізниками можливо лише за умови проведення сесії міської ради, яка у Прилуках не збирається понад півроку.
"Відповідно до закону України про засади регуляторної політики самими першими питання затвердження нової вартості розглядається на засіданні міської ради, тобто депутати повинні включити це питання в план регуляторної діяльності міської ради на відповідний рік. Даний проект рішення міської ради оприлюдено в березні поточного року, коли були перші заяви перевізників про здорожчання вартості проїзду, але у звязку із тим, що депутати не збираються на засідання міської ради, як результат даний проект рішення не затверджується, дане питання не включене в план регуляторної діяльності міської ради і тому послідуючі етапи (перегляд розрахунків, підготовка рішення на виконавчий комітет із новою вартістю проїзду, оприлюднення і розгляд даного проекту рішення виконкому громадскістю, розгляд нової вартості проїзду громадською радою міста Прилуки) впроваджувати не потрібно, тому що, повторюсь, первий етап - розгляд даного питання міською радою в нас не пройшов", - підсумував Олександр Сивенко.
Джерело: Телеканал ТІМ
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.