GOROD.cn.ua

Четверо вже студенти, один підкорятиме Америку. Де навчатимуться наші 200-бальники?

Цьогоріч п’ятеро випускників шкіл області склали зовнішнє незалежне оцінювання на максимальні 200 балів. Троє — з біології і по одному — з хімії та англійської. Четверо з них вже студенти. Всі — бюджетники. Ще один готується вступати до американського вузу.



— Ми у Вінниці. Буде навчатися в медуніверситеті, — радо і не без гордості розповідає Юлія Мартиненко, мама Вадима Мартиненка з Ніжина, випускника Ніжинської гімназії №3. Він єдиний в області отримав 200 з хімії. Юлія Мартиненко — учитель німецької мови в цій же школі, тато Володимир Мартиненко — декан історичного факультету Ніжинського університету імені Миколи Гоголя.

— Куди ще вступав син? — запитую в Юлії Мартиненко.

— Навіть не використав усі п’ять спроб, які мають вступники.

У неділю, 28 серпня, відвезли його. Поселився в гуртожитку.

А у вівторок, 31 серпня, складав клятву лікаря.

* * *

До речі, Вінницький медичний цьогоріч закінчила ніжинка Тетяна Смага, яка шість років тому єдина в Україні склала три ЗНО на 200 балів.

— Я чула про цього хлопця, але не знала, що він вступив до ВНМУ. Упевнена, це правильний вибір,— відповіла мені у фейсбуці. Після закінчення університету Тетяна займається наукою на кафедрі внутрішньої медицини і паралельно проходить інтернатуру.

Цьогоріч п’ятеро випускників шкіл області склали зовнішнє незалежне оцінювання на максимальні 200 балів. Троє — з біології і по одному — з хімії та англійської. Четверо з них вже студенти. Всі — бюджетники. Ще один готується вступати до американського вузу.

Даніла Шпак з Михайло-Коцюбинського Чернігівського району має 200 з біології.

— Син вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На географічний факультет, спеціальність «Урбаністика», — розповідає Микола Шпак, тато Даніли та директор Михайло-Коцюбинської гімназії.

— Що воно таке урбаністика?

— Там і екологія в місті, і містопланування, пов’язане з розширенням міського населення, і як все організувати. Багато чого. Це нова спеціальність. Вибирав сам, без нас. Ще й випуску по ній не було. Тільки четвертий набір. Кажуть, перспективно.

— Де ж після такого працювати?

— Перелік великий. І в школі, і в різних фірмах, і в місцевому самоврядуванні. Кажуть, спеціальність повинна бути затребуваною. А як насправді, добачимо пізніше.

— Жити де буде?

— Поселились в гуртожитку. Добре, що він у студмістечку. Навчальний корпус — у пішій доступності. Все поруч.

Умови звичайні. Коридорна система. Кухня, душ, умивальники, туалет спільні.

Я сам жив у ніжинському гуртожитку ще 1937 року забудови. То все, що трохи краще, вже шикарно.

— Готувати син вміє чи лоточки возитиме?

— Суп сам зварить.

— Чи згодились 200 балів?

— Звичайно. Хоча на його спеціальність вступило п’ятеро з максимальними 200. Загальний бал у сина з урахуванням універсіади був 200.1 вступити допомогло. І навіть при поселенні до гуртожитку. Адже місць всім бажаючим не вистачило. Кому давати, дивились на бали.

А от Олексій Шебанов з Івківців Прилуцького району, випускник Прилуцької гімназії №1, який також отримав 200 з біології, ще готується до екзаменів. Американських.

— Як і планував, син готується вступати до американського вишу, — говорить Ліана Шебанова, мама Олексія, працює у відділі кадрів торговельного центру. — В українські університети заявки посилав. Пройшов. Але документи не повіз. Хоче в Штати. 12-15 годин на добу готується. Навіть не очікувала, що мій син може так натхненно працювати. Я його самоорганізації просто дивуюсь. Не хвастаюсь, факт, — наче аж засоромилась.

— Два іспити заплановані на жовтень. Англійську та математику треба знати на рівні американців. Тим більше, що йому потрібен тільки бюджет.

А далі вже вступна кампанія. Здаватиме екзамени в Україні. Чи пройшов, буде відомо ближче до весни.

— До якого вишу вступатиме?

— Буде підбирати варіанти вже після того; як будуть відомі результати іспитів.

Ще двоє 200-бальників — з Чернігова, випускники школи №1, Кирило Балясніков та Марія Фоменко будуть навчатися в Києві. Кирило — на айтішника, Марія — на лікаря.

Марина Забыян, «ВісникЧ» №35 (1842) від 2 вересня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО, випускники