Як ми повідомляли раніше 15 серпня близько 11 години ранку на території еко-готелю «Бреч», що розташований в селі Бреч Корюківського району стався трагічний випадок на штучній водоймі, який забрав життя двох молодих людей - 28-річного Євгенія Іванова та 25-річного Владислава Каснера. За попередньою версією обох чоловіків вразило струмом в озері, яке було облаштовано на території готельно-ресторанного комплексу "Бреч", що знаходиться у однойменному селі Корюківської територіальної громади.
З 16 серпня на території комплексу проводилися слідчі дії. Охорону на місці трагедії правоохоронці зняли у четвер, 19 серпня.
Як розповів інетрнет-виданню Сусіди.сіті начальник Корюківського відділу поліції Роман Солохненко, відразу після пригоди місце трагедії правоохоронці взяли під цілодобову охорону. Протягом кількох днів корюківські правоохоронці проводили там слідчі дії, оглядали місце події, вилучали речові докази. Водолазів не запрошували.
Станом на зараз проводиться ряд експертиз. Судово-медичну — проводили в Корюківці. А інші експертизи, зокрема електротехнічну, проводять столичні спеціалісти. Правоохоронці мають з’ясувати причину, яка призвела до загибелі людей у водоймі. Роман Анатолійович розповів, що в усіх слідчих діях, які вони проводять, беруть участь рідні загиблих. На цей момент на місці пригоди вони завершились, але при потребі можуть знову відновити.
Обох молодих чоловіків поховали в один день, 17 серпня. Євгена у Чернігові, Владислава у селі Козляничі Сосницької громади, звідки він був родом.
Поліція веде досудове розслідування, яке кваліфіковане за ч.2 ст. 119 КК України (вбивство з необержності).
Сьогодні, 23 серпня за контактним номером телефону комплексу "Бреч" нам повідомили, що відвідувачів почали приймати на цих вихідних. З 25-го серпня територія "Бречу" буде відкрита ще й для екскурсій. Озеро, де потонули 2 працівника компанії SendPulse зараз закрите для відпочивальників. Щодо цін на номери та інші послуги - їх не планують знижувати найближчим часом. За інформацією на сайті "Бречу" найдешевший номер (двомісний) у готелі коштує 2000 гривень на добу, найдорожчий - шале "Будинок мисливця" на 6-10 гостей - 18 000 гривень на добу.
Як відомо з відкритих джерел, це місце відпочинку у Бречі починало свою історію створення з 2009-го року і було закріплено за юридичною особою ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПЛЕМІННЕ ГОСПОДАРСТВО "БРЕЧ" з уставним капіталом у 100.5 млн. гривень.
Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Племінне господарство "Бреч" є Бондара Анатолій Олександрович, він є також власником новоствореної у 2020-му році юридичної особи ТОВ "БРЕЧ РЕЗОРТ ЕНД СПА", яка, зареєстрована за адресою село Бреч, вул.Шкільна, будинок 15-А.
<
Озеро "Бречу" у 2012-му році
Озеро "Бречу" у 2021-му році закрите для відпочивальників
Анатолія Бондара журналісти жартома називають некоронованим царем Корюківки, адже він є власником Корюківської шпалерної фабрики, де працевлаштовано багато корюківчан, був депутатом Корюківської міської ради, згідно декларацій, які подавав у часи депутатства родина Бондарів - дуже заможна.
На фото Анатолій Бондар
До речі, навесні 2021 ТОВ "БРЕЧ РЕЗОРТ ЕНД СПА" року позапланово перевіряли на предмет дотримання законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Згідно акту перевірки було виявлено 32 порушення, серед яких: будівлі для проживання туристів не захищено від прямих попадань блискавки і вторинних; відсутні акти проведення прихованих робіт з прокладанням проводів (кабелів) в будинку рибалки, що підтверджують їх ізоляцію від горючих основ; керівний склад та фахівці, діяльність яких пов’язана з організацією та здійснення заходів з питань цивільного захисту, не пройшли функціональне навчання; не подана декларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, що зареєстрована у встановленому порядку; будинки для відпочинку не обладнані системою протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації); електророзетки та вимикачі встановлені на горючих основах без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу; у будівлях для відпочинку рибогосподарського персоналу тривожні сповіщення від приладу приймально-контрольного пожежного системи пожежної сигналізації не виведені на пульт пожежного спостерігання і таке інше.
З 4 березня 2021 року набрали чинності зміни до КУоАП, внесені Законом України від 03.02.2021 р. № 1187-IX і штрафи за порушення вимог пожежної безпеки підвищили. Проте, вони все одно залишаються досить невеликими, якщо зважати на те, що можуть призвести до трагедій.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.