Чекають вироку більш ніж 3 роки

 



На фото туристично-го­тельний комплекс «Бреч» 

Трагедія в туристично-го­тельному комплексі «Бреч» (на Корюківщині) сталася 15 серпня 2021 року. Тоді сю­ди на вихідні приїхали пра­цівники чернігівського відді­лення компанії «SendPulse» (основний вид її діяльності — комп’ютерне поограмування) разом зі своїми другими половинками.

Усіх було понад сто. У субо­ту, 14-го, перед вечіркою, купа­лися в озері, плавали на сапах (на­дувних дошках із веслами), бра­ли участь у конкурсах, розважали­ся. У неділю вранці почали потро­ху роз’їжджатися. Ті, хто не поспі­шав, відпочивали на озері, біля ба­сейнів.
Серед останніх було подруж­жя — Владислав і Катерина Каснери. Вони приїжджали сюди й ра­ніше. Уперше — за 5 років до то­го, тоді Влад познайомив кохану зі своїми батьками.

До виселення з готелю (воно було опівдні) залишалося близь­ко години, і Владислав перед від'їздом вирішив обпливти озеро по колу.

— Він прекрасно плавав, — стверджують друзі і колеги. — На­передодні купив розумний годин­ник-трекер, за яким налаштову­вав і контролював особисті трену­вання.

Катерина залишилася на бе­резі. Їй приємно було дивитися, як впевнено Влад тримається на воді, як красиво рухається. І раптом — крик! Напружений, переривчастий.

А далі — як у фільмі жахів: «Ті хто був ближче, побачили, як тіло Влада почали зводити судоми. По­тім він зник під водою. Це було на мілководді, буквально за два ме­три від берега — поблизу штучно­го водоспаду (його створили за допомогою занурювального електро­насоса Optima WQ10-12G, розмі­щеного в озері. — Авт.). Наш коле­га Євген Кирієнко в цей час пере­бував на середині водойми. Він зі­стрибнув із сапа і поплив на поря­тунок Влада. Із берега на допомогу кинувся інший співробітник — Єв­ген Іванов. Та щойно наблизився до водоспаду, з ним сталося те ж саме, що і з Владом. Це повтори­лося б і з Женею Киріенком, який тим часом підпливав усе ближ­че. Та він вчасно зрозумів, що во­ду пробиває струмом, і повернув назад. Пливучи, кричав про небез­пеку, і цим врятував не одне жит­тя: до озера рятувати хлопців бігли люди», — повідомляється на сто­рінці компанії.

Вони юрмилися на березі, та нічим не могли допомогти. Охо­ронець комплексу, стоячи на сапі, намагався веслом спрямувати до берега тіло Євгена, яке виднілося на поверхні. Це вдалося тільки че­рез 7 хвилин. Влада підняли із дна приблизно через 18 хвилин — коли підводний насос знеструмили. Ме­дики, що прибули на виклик, реані­мували чоловіків майже годину, та повернути їх до життя не вдалося.

Владиславу за два місяці до трагедії виповнилося 26 років. Єв­генові було 29, без тата залишився 3-річний Роберт.

Відповідно до лікарських сві­доцтв про смерть, обидва заги­нули «внаслідок механічної асфік­сії через утоплення у воді, ура­ження електричним струмом». Як з'ясувалося під час розслідування, працівники ДСНС раніше вже скла­дали припис щодо порушень у цьо­му комплексі, пов'язаних із вико­ристанням і встановленням елек­троприладів.

Згодом обласна прокуратура повідомила про підозру директо­рові та інженеру-енергетику «Бречі» (на сьогодні — колишнім) Во­лодимиру Смаглюку та Воло­димирові Примаченку у вчинен­ні кримінального правопорушен­ня, передбаченого ч. 2 ст. 272 Кри­мінального кодексу України (пору­шення правил безпеки під час ви­конання робіт з підвищеною небез­пекою). Санкція статті — обмежен­ня волі на термін до 5-ти або по­збавлення волі до 8 років.



Владислав і Катерина Каснери незадовго до трагедії



На фото Євген Іванов

«Ми докладемо всіх зусиль, щоб ця жахлива недбалість і без­відповідальність не зійшли з рук», — пообіцяли тоді колеги та друзі Владислава і Євгена. Й дотриму­ють слова. З-поміж іншого компа­нія оплачує послуги задіяних у про­цесі адвокатів. Але вирок (хоч ми­нуло вже більш ніж 3 роки) ще й до­сі не винесений. І причина цього — не лише війна.

— Цього літа ми добилися пе­ренесення слухання справи з Корюківського районного суду до Чернігівського, — повідомила Ка­терина Каснер — Але й досі за­сідань не було, бо сторона захис­ту почала заявляти про відвід судді Хоменко. Мотивували тим, що во­на живе в одному будинку (у сусід­ньому під'їзді. — Авт.) з потерпіли­ми Івановими і може бути упередженою.

Останнього разу суд через це не відбувся у вересні: суддя, який розглядав попередній відвід, не задовольнив його, бо в заяві не бу­ло достатніх аргументів і підтвер­джень. Однак обвинувачувані по­дали нову заяву про від від цієї суд­ді.

Черговий розгляд призначений на 29 листопада. Повідомлен­ня про це є і на офіційній сторін­ці Чернігівського районного суду — у списку справ, призначених до розгляду. Суть позову залишаєть­ся незмінною — порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. Обвину­вачувані — Смаглюк і Примаченко. Суддя — Лариса Хоменко.

— Скоріш за все, підозрювані й далі подаватимуть заяви про відвід судді, а засідання будуть перено­сити, — припускає Катерина Кас­нер. — Це може тривати довго, але ж не вічно. Ми до цього готові.

Вона просить усіх зазначених свідків прийти 29-го (початок слу­хання справи — 10.30) на засі­дання суду і допомогти добитися справедливого покарання винним.

На думку багатьох, воно мало б поширитися і на власника турис­тично-готельного комплексу, де все сталося, але не пошириться — Анатолій Бондар помер у вересні минулого року.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бреч, Каснер, Іванов, суд

Добавить в: