Існує думка, що старий досвідчений комбайнер після радянської техніки з сучасною не може впоратись. 60-річний Михайло Юрченко із носівського ФГ «Сі-Ма-Агро» ламає стереотипи. Десять років тому сів на сучасний «Клаас». Про чоловіка говорять: поки не домолотить, може і на обід не прийти.
— Я ще застав і «Дони», і «Ниви», — пригадує минуле Михайло Юрченко. — У сучасній техніці комфорт — кондиціонер. А в старих були вентилятори, ми їх пилососами називали.
— Чому?
— Уключи — так уся пилюка в салоні, — киває рукою чоловік.
— Важко було на нову техніку переходити?
— Зі мною поряд був хазяїн Олексій Сірик,—хвалить начальство Юрченко. — Плече в плече. Він сам з комбайна і трактора не злазив. Разом освоювали комп’ютерні штуки. Разом на помилках вчились. Так і пішло діло. Олексій Вікторович і зараз за кермо заскочить може. Цілий день на полі.
— У новий комбайн і молодичку можна запросити: холодок, місця достатньо, — звертаюсь до комбайнерів.
— А чого ж, для молодиці місце знайдемо, була б бажаюча, — сміються у відповідь.
Одне тільки, до чого ще не дійшли, так це до точного землеробства. Коли «розумна» техніка програмує відстань від рядка до рядка у посівах, за допомогою супутникових знімків відстежує стан поля і культур, що на ньому ростуть (наприклад, вологість грунту, контролювати норму висіву).
— По GPS-навігатору ще не сіємо, але вже плануємо, — говорить агроном Дмитро Сірик.
— Поки у нас і без навігації рядки рівнесенькі, як струна, — насторожено сприймає новинку комбайнер. — Але будуть новації — вникатимемо і в них. Розберемось.
* * *
цифра по господарству:
Сім тонн з гектара — цьогорічна врожайність пшениці. Є поля, де пшениця дає і по вісім. Рекордна цифра по області. Середня на Чернігівщині — 5,5 тонни з гектара. Кажуть, дощі Носівку не обминали. Господарство має близько двох тисяч гектарів землі. Вирощують пшеницю, ячмінь, ріпак, кукурудзу, соняшник.
Вікторія Товстоног, «ВісникЧ» №31 (1838) від 5 серпня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.