На сьогоднішній ранковій нараді мер міста Владислав Атрошенко публічно похвалив власників торгового центру "ЦУМ", які дали 4 млн. гривень на благоустрій площі, яка до нього прилягає зі сторони Проспекту Миру. В наступному році бізнесмени зобов’язались зробити благоутрій вже зі сторони вул.Київська.
Атрошенко закликав головного архітектора міста Сергія Калюжного і інших відповідальних осіб донести через ЗМІ а також, шляхом зібрань представників бізнесу міста, щоб вони також брали приклад і займалися благоустроєм міста. В першу чергу потрібно зустрітися з тими власниками бізнесів, які розташовані на проміжку від Обласної ради до вул.Київської а також від перехрестя Проспекту Перемоги з вул.Мстиславською до вул.Коцюбинського. Таким чином місто зекономить кошти на ці потреби. В якості винагороди місто буде за свій кошт виготовляти пам’ятні таблички з бронзи, або робити фрезеревуння на плитці, де буде зазначено ПІБ мецената, або назву його компанії. Мер зазначив, що елементи благоустрою бізнесмени можуть робити вскладчину. Тобто обрати якусь одну локацію по вулиці та облагородити її, зробити модною, стильною, сучасною. Залучити людей потрібно на добровільних засадах.
Мер зазначив, що плитки, де буде закарбовано вклад «ЦУМу» на користь міста, можливо, навіть виготовить та встаонвить за свій кошт.
Далі мер розмірковував над тим, що меценати можуть на відремонтованому Дитинці встановлювати іменні лавки, тобто кожну лавку буде прикрашати табличка з бронзи, яка увіковичнить імя добродійника. Для цього він сказав місто розробить дизайн табличок.
Лавка на Дитинці, фото прес-служби ЧМР
Торкнувся Атрошенко і питання озеленення, за якість якого йому часто дорікають еко-активісти:
- Хочу, аби в міст чи області було висаджено мою іменну алею. Після моєї смерті мої діти внуки, будуть ходити по ній, згадуючи мене. Меценати, окрім озеленення можуть долучитися і до озеленення нашого міста. Треба розробить критерій від якої суми коштів меценат може брати участь в озелнені. Щоб «Зеленбуд» чітко вказав, які це повинні бути дерева, їх вікові та інші характеристики, бажано від 7-8 ми см. в діаметрі. Долучим ще додатково фахівців, постараюсь з’їздити найближчим часом в 2 міста, де зеленому господарству приділіяють велику увагу, де цим серйозно займаються . Розробимо програму. Наприклад, якщо 30 дерев бізнесмен висаджує - дається бронзова табличка, що ця алея висаджена коштом такого-то мецената. Ми бачили таке в парку Горького в Харкові. Тільки там трохи інший підтекст - політичний, ці дерева висаджували посли різних країн. Ці таблички навіть крали вандали і т.д, але зрештою люди зрозуміли що це для міста все робиться. Нам потрібно максимально такі кроки робить, щоб стимулювать соціально відповідальний бізнес і таким чином покращити інфраструктуру міста та його зелене господартво.
- В якості стимулу - за наш кошт будем робити такі таблички відмічати таких бізнесменів.
Також Атрошенко сказав, що на лавках на Дитинці бізнесмени можуть садити цікавих персонажів із бронзи - історичних чи якихось інших.
«Зайві 10-20 тисяч доларів бізнесмену не зроблять ніякої погоди, - а память в місті по собі людина залишить», - сказав Атрошенко.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: лавки, Атрошенко, Дитинець, благодійники