GOROD.cn.ua

Акторка драмтеатру Любов Колесникова сьогодні святкує своє 70–річчя

​1 липня цього року провідний майстер сцени Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка заслужена артистка України Любов Колесникова відзначає дві ювілейні події – 70–річчя від дня народження та 50 років творчої діяльності, більше 40 з яких присвячено роботі в  чернігівському драмтеатрі.



​Любов Колесникова народилася в с.Острів, що на Житомирщині. Після школи навчалася у Київській естрадно-цирковій студії на розмовному відділі. Її педагогами були відомі театральні діячі Едуард Митницький – майстерність актора і Олександр Скрипниченко – сценічне слово. Настанови досвідчених педагогів та наполеглива практична робота на сцені стали її життєвими і творчими університетами.

До Чернігівського драмтеатру Любов Колесникова була запрошена у березні 1978 р. з Ніжинського драматичного театру імені М.Коцюбинського, маючи у своєму творчому доробку вже багато центральних ролей у виставах українського класичного і сучасного репертуару. Варто згадати такі, як Варка у «Безталанній» та Харитина у «Наймичці» І.Тобілевича, Любов Шевцова у «Молодій гвардії» за романом О.Фадєєва, Ганна у виставі «Мати-наймичка» за Т.Шевченком, Оленка у «Голубих оленях» О.Коломійця та багато інших.
За період роботи в нашому театрі Любов Степанівна зіграла більше ста різнопланових ролей у різножанрових виставах, створюючи високохудожні, неповторні сценічні образи. Її надзвичайно різнобарвна творча палітра охоплює ролі від гострохарактерних до драматичних. Серед її етапних ролей особливе місце посідають такі, як Юнона – «Енеїда» І.Котляревського, Анна – «101-й кілометр» О.Галіна, Шанель – «Вісім люблячих жінок» Р.Тома, Коробочка – «Мертві душі» за М.Гоголем, Секлита – «За двома зайцями» М.Старицького, Бригадирка –«Кумир душі моєї» за п’єсою Д.Фонвізіна «Бригадир», Орина Галчиха – «Без вини винуваті» О.Островського, Баба Палажка – «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, Мавра – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською, Баба-пліткарка – «Миргород» за М.Гоголем, Аграфена Семенівна – «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ’яненка, Мамуля – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха, Гордиля – «Циганка Аза» М.Старицького, які користувалися великим успіхом у глядачів. Багато цікавих сценічних образів створила артистка у виставах для дітей, зокрема, Отаманша – «Снігова королева» та Бабуся – «Червона шапочка» за п’єсами Є.Шварца, Морська відьма – «Сестра моя Русалонька» Л.Розумовської та інші.

У виставах діючого репертуару Любов Колесникова яскраво і переконливо виконує роли Місіс Сомс та Місіс Фостер – «Наше містечко» Т.Уайлдера, Баба з фіолетовим носом – «Ніч перед Різдвом» за М.Гоголем, Баба Сонька – «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит за мотивами М.Гоголя, Мати Лукаша – «Лісова пісня» Лесі Українки, Євгенія – «Танго» С.Мрожека. Виходячи на сцену, Любов Колесникова підкоряє глядача своєю щирістю виконання ролей, іскрометним талантом і запальним темпераментом. Колоритна, завжди правдива на сцені, вона у будь-якій ролі привертає до себе увагу глибоким проникненням у суть сценічних образів.

За великі творчі досягнення артистка Любов Колесникова у 2010 р. стала лауреатом мистецької премії імені Марії Заньковецької Національної Спілки театральних діячів України, відзначена Почесними грамотами та подяками Департаменту культури облдержадміністрації, керівництва театру.
Нагороджена дипломом XIV Міжнародного фестивалю жіночої творчості імені М.К.Заньковецької (м.Ніжин) у номінації «За кращу жіночу роль другого плану» за виконання ролі Баби Палажки у виставі «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького. У 2018 р. за значний особистий внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України».

Приєднуємося до привітань колективу театру та бажаємо Любові Степанівні міцного здоров’я, довгих років активного сценічного життя, яскравих ролей та бурхливих оплесків вдячних глядачів!

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Колесникова, акторка, ювілей