Робота будівничих та виробничих галузей міста опинилася під загрозою через зупинки через пісок. Точніше його нестачу. Через цю проблему підприємці звернулися до чернігівського міського голови. якщо робота їх підприємств зупиниться люди залишаться без зарплат, міський бюджет - без надходжень.
Нагадаємо, що на початку червня Деснянський райсуд м.Чернігова за клопотанням Чернігівської окружної прокуратури наклав арешт на автомобілі підприємств, які доставляли пісок для будівельної галузі міста.
Якщо пісок доправляти з інших областей, через складну логістику для підприємців він буде "золотий". І це відповідно збільшить собівартість бетонних сумішей, залізобетонних виробів і навіть вартість квадратного метра житла.
Володимир Сахненко технічний директор ДП "Укрсівербуд":
- Ми беремо десь 50 тон чистого піску в місяць, в сезон. І в сезон десь більше тисячі кубів бетону. Коли буде така ситуація з піском - ми просто зупинимось і все, тут варіантів нема. 1000 працівників залишиться без роботи.
Віктор Лазар керівник Чернігівської обласної організації роботодавців "Сіверщина":
- За моїми скромними підрахунками, потреба Чернігова десь 2000 тонн піску на добу, в сезон будівництва. У нас самий маленький завод, який робить бетон, і ми потребуємо більше 10 тисяч тонн піску. Сьогодні ми стали, у мене 5 об’єктів по області, я зупинив і там роботи.
Комунальні, дорожні служби міста і підприємства, які саме зараз виконують будівельні та ремонтні роботи, також без достатньої кількості піску зупинять свою роботу. Траншеї, викопані для заміни труб засипати буде нічим.
Віктор Геращенко заступник мера Чернігова:
- Взагалі, то це зрив підготовки до опалювального сезону.
Сергій Малявко директор КП "Чернігівводоканал":
- Ми зупинемо критичну інфраструктуру міста і ось чому. У нас запас піску десь близько на 3 тижні. Через 2 тижні його вже не буде. І всі розкопки по місту - 2-3 кожного дня ми будемо залишати. І тут питання: ми зупинемо транспорт весь, пасажирський та приватний. Тому реально є проблема.
Причина накладеного арешту є нібито незаконне видобування піску поблизу села Неданчичі Чернігівського району, яке проводилося без дозвільних документів на користування надрами. Підприємці вже багато років возять пісок звідти. Раніше до цього питань не виникало.
Керівник ТОВ "Логістик транс лайн" Ігор Бартошук запевняє, що пісок був видобутий раніше, на це є документи і він навіть передзамовлений підприємствами. Біля Неданчичів пісок лише зберігається і підвозиться звідти підприємствам на замовлення:
- Пісок був реалізований по бухгалтерії до 2018-го року. Тобто люди викупили цей пісок і він знаходиться там на земельних ділянках. Ми вже 15 років до Чернігова цей пісок і він числиться у всіх на балансі. І ніякого видобутку піску, про яке говорить прокуратура - там не ведеться.
Павло Герасименко керівник Чернігівської окружної прокуратури:
- Ми зрозуміли проблематику, ми її почули. Розслідування буде залежати, в першу чергу саме від процесуальної поведінки учасників всіх цих подій. Готові завтра зустрітися і конкретно у прокурора відпрацюємо.
Олег Калита начальник Чернігівського відділу поліції ГУНП України в Чернігівський області:
- Я теж за, те аби спільно домовлятись без емоцій. Але хочу, щоб ви почули, що є Кримінальний кодекс і з мене запитають і прокуратура і ДБР, що я не виконав ухвалу суду.
Голова міськради Владислав Атрошенко звернувся до присутніх:
- Треба знайти технічну, не юридичну можливість відновити поставки піску до Чернігова, бо ми зупинимо галузь, нас усіх разом з вами розумними людьми не назвуть.
Джерело: телеканал "Дитинець"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: пісок, будівництво, прокуратура, Бартошук, Герасименко, арешт