А попередньо планувалося, що увесь процес реставрації вдасться закінчити до свята Трійці, яке цьогоріч випало на 20 червня. Проте роботи ще не закінчено. Доведеться чекати півтора-два місяці.
Двостороння ікона Святої Трійці та Покрови Божої Матері кінця ХІХ-початку XX століття з Па-їкульської Свято-Троїцької церкви перебуває на реставрації в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґана вже довготривалий термін. Але швидко такі роботи не виконують.
- Ікона перебувала в аварійному стані: тріщини дерев’яної основи, втрата шару фарби тощо, - розповідає художник-реставратор Ігор Шаполов. - Відновлення теоретично мало бути не менше півроку. Така специфіка нашої роботи. Але всього не передбачиш - став потрібен додатковий час...
У п’ятницю, 18 червня, до художнього музею (директор Юрій Ткач) завітали гості - спонсор робіт, директор ТОВ «Зерно-Злата» Андрій Ткаченко, голова Чернігівського районного осередку Національно? спілки краєзнавців України Андрій Курда-нов, староста Пакульського старостинського округу M-Коцюбинської територіальної громади Вікторія Дацюк, настоятель Пакульської Свято-Троїцької церкви отець Тарасій. Вони ознайомилися з тим, як протікають реставраційні роботи. І сподіваються, що незабаром святиня повернеться до Пакуля.
Віталій Адруг, «Деснянка» №25 (864) від 24 червня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: ікона, реставрація, Адруг, Деснянка