GOROD.cn.ua

Діти… злочинці… жертви…



14-річного Олександра Грінченка судять за вбивство 74-річногого сусіда


У Чернігівському районному суді розглядається справа з обвинувачення 22-річного Віталія Митуса та дев’ятикласника Олександра Грінченка із села Жуківки Куликівської ОТГ в умисному вбивстві сусіда 74-річного Віталія Пушина та крадіжці.

Підозрюють, що 17 грудня ввечері Митус напідпитку разом з Грінченком прийшли до Пушина. Пенсіонер жив сам. Накинули шнурок від кофти Грінченка на шию діду і стали тягти за кінці. Тягли доти, доки не задушили пенсіонера. Потім пішли до кімнати, де стояв сейф. Знайшли від нього ключі, відімкнули і забрали 10 тисяч гривень, які чоловік відкладав на смерть. Згодом хлопці викликали таксі і поїхали до Куликівки. Купили алкоголь, закуску у магазин і «Наш край». Вернулися у село. Згодом на таксі з’їздили у Дроздівку до товариша.

Після цього Митус просив таксиста відвезти його з Грінченком до друга у Чернігів за будь-яку ціну. Показав, що має гроші. Таксист поцікавився: «Звідки стільки?» Адже Митус не працює. Митус збрехав, що виграв вісім тисяч гривень у телефонній грі, п’ять тисяч гривень зняв, три тисячі лишилося на картці.

А в цей час син Пушина, котрий мешкає у Чернігові, не міг додзвонитися до батька. Запідозрив біду. Разом з сестрою примчали у Жуківку і знайшли тіло.

Поліція швидко вирахувала підозрюваних, і шнурок викинутий знайшли. Вилучили 4866 гривень, які подільники ще не встигли прогуляти. Суд відправив Митуса у СІЗО, а Грінченка під домашній арешт.

На підготовчому засіданні школяр просив, щоб справу розглядав суд присяжних (двоє суддів і троє присяжних). Та участь присяжних навряд чи допоможе пом’якшити покарання.

Обом загрожує від 10 до 15 років тюрми, а старшому, можливо, й довічне ув’язнення. Адже злочин груповий, з корисливих мотивів і скоєний у стані алкогольного сп’яніння, а це обтяжуюча обставина.

Грінченко у матері один. Його батько помер. Жінка працює у фермера, не п’яниця. Митус з родини, де троє дітей. Мати працює. А син вдався лежнем. Тільки б погуляти та випити.

11-класних разом з полільником обікрали сільраду, «Нову Пошту» і напали на фермера

П’ять років за гратами має провести 17-річний Філіп Швед з селища Холми Корюківського району за крадіжки та розбійний напад, який скоїв, ще будучи 11-класником. Так вирішив Апеляційний суд. Перед цим Менський районний суд, враховуючи щире каяття, дав хлопцю умовний строк. Зараз справа у Касаційному суді.

Під час слідства Швед два місяці провів у СІЗО, вийшов на волю. Торік восени вступив до Новгород-Сіверського фахового медичного коледжу (на сестринську справу). Його подільник, переселенець з Луганщини, 27-річний Святозар Маймур з Радомки, що на Семенівщині, теж отримав п’ять років.

Швед з сім’ї, де троє дітей, яких виховує мати. Знюхався з дорослим Маймуром. Філіп і Святозар до того, як піти на діло, були знайомі більше року.

Торік вночі 9 лютого, за попередньою змовою, вирішили обікрасти «Нову Пошту». Машиною приїхали у село Авдіївку на Сосниччині. Спочатку ломом обірвали електропровід, аби не спрацювала сигналізація, і через незамкнені задні двері зайшли до сільради. Ломом зламали замок бухгалтерії і звідти вкрали ноутбук. Потім пішли до кабінету голови. Звідти забрали ноутбук і два мобільні телефони. А ще в столі знайшли ключі і підібрали їх до замка від дверей складського приміщення «Нової Пошти» (вона поряд). Стали гребти посилки. Розривали упаковки, дивилися вміст. У посилках були окуляри, мобільні телефони, шини, електростанція. Забрали 71 посил,ку. Завантажили в авто і повезли у Холми Корюківського району. Здобич поділили.

Святозар більшу частину краденого продав. Збував навіть у Чернігові. Собі залишив ноутбук. Реалізувати все не вийшло. Нагрянула поліція, вилучили решту вкраденого. А до того кримінальний дует ходив не пійманий і задоволений.

Окрилені удачею, зібрались на новий злочин. Святозар дізнався, що у селі Орлівка Новгород-Сіверського району живе фермер 61-річний Микола Лисак. Логіка була простою: якщо фермер, то має гроші. На діло знову поїхали машиною. Автомобіль залишили у подружки Маймура у селі Козилівка Корюківського району. До Орлівки пішли пішки. З собою взяли рукавички: одні медичні, інші — для роботи в городі, дворі (на долонях покриті синьою фарбою), маски, зроблені з жіночих панчох, півметровий відрізок металевої труби, розкладний ніж, пневматичний пістолет.

З ночі до ранку просиділи у засідці в ангарі, спостерігаючи за подвір’ям Лисака. З хати ніхто не виходив. Святозар з Фіпіпом розраховували зламати замок, якщо в будинку нікого не буде.

Минула сьома година ранку, пішли у двір. Аж тут з хати на поріг вийшов хазяїн. Він чув, що собаки гавкають і гавкають. Маймур націлив на нього пістолет. Швед тріснув Лисака металевою трубою по голові. Потекла кров. Філіп замахнувся вдруге та промазав, попав по одвірку. В цей час дядько закричав: «Допоможіть!!!» Крик почув сусід. Нападники злякались і кинулись тікати.

Сусід Іван Титаренко покликав сина Юрія, а той — інших односельців. І кинулися навздогін Святозару і Філіпу. Той вже й трубу викинув на околиці села, аби легше було бігти. Вдалося їм вирватися у поле. Та їх вже наздоганяли розлючені орлівці: пожежники, кочегари, небайдужі люди (добре, що мобілки є, отож швиденько зорганізувалися). Утікачі заховалися у посадці, та не допомогло. Обох затримали і передали поліції.

Згодом, аби не дали реальний строк, родина Шведа надсилала поштою фермеру десять та 25 тисяч гривень. Та Микола Лисак відмовився їх отримувати. І в суді просив найсуворішого покарання для розбійників.

25 березня Філіпа відрахували з коледжу. Пішов під суд.

Віктор Дубровний за те, що бив п’ятирічного пасинка паском, отримав 200 годин громадських робіт

Куликівський районний суд присудив за побиття п'ятирічного пасинка 200 годин громадських робіт 31-річному Віктору Дубровному з села Дрімайлівки Куликівської ОТГ.

Дубровний малого Микиту відлупцював ременем по голові і сідницях. Не своє, не жалко. І мати не закрила собою дитя.

Усі діти час від часу не слухаються. Та це не означає, що їх треба бити, ще й по голові.

Побите хлоп’я відвели до дитсадка. До честі його працівників, там відразу зреагували. Побачили синці та садна на обличчі та сідницях, викликали поліцію, соціальну службу, приїхали й медики. Максим Момот, сімейний лікар з Куликівки, сказав: «За свою практику бачив таке вперше».

Вітчим і мати хлопчика Тетяна Коробко не п’яниці. Поліція інкримінувала Віктору Дубровному нанесення легких тілесних ушкоджень (середня тяжкість — це вже коли є переломи). Частина 1 статті 125 Кримінального кодексу передбачає штраф 750 гривень або громадські роботи.

Дубровний у суді виправдовувався. Мовляв, того дня вони з дружиною насварили сина, закрили у кімнаті з меншою дитиною. Потім почули шум. Коли зайшли, побачили біля ліжка доньки зірваний килимок. Віталій подумав, щось сталося з меншою дитиною і кинувся лупцювати старшого.

Нині хлопчик знаходиться у центрі соціально-психологічної реабілітації в Хмільниці під Черніговом. Чи залишиться й надалі дитина в родині, буде вирішувати комісія з питань захисту прав дитини Куликівської селищної ради. Вона засідатиме невдовзі. Раніше не провели, бо вітчим після суду потрапив до лікарні. У нього підскочив цукор.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №22 (1829), 3 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кримінал, «Вісник Ч», Валентина Остерська