Четверг, 13 Мая 2021 14:47 | Просмотров: 2418
Колишні військові, безробітні, будівельники і домогосподарки – понад триста резервістів приїхали з усього об’єднаного району до покинутої школи інтернату на Новгород-Сіверщині. Тут почались навчання з територіальної оборони. Резервісти два тижні житимуть та проходитимуть бойову підготовку.
Олександр Корх на навчання приїхав з Семенівки. Йому заповнюють документи у кілька етапів і відправляють за військовою формою. Отримує все: від шкарпеток до спального мішка.
Все з бірками, нове. Військову форму Олександр приміряє на себе втретє, бо це його треті збори. Каже, кожного разу отримує нове. У сусідньому приміщенні на два тижні прощається з цивільним одягом. Його складає в пакет і здає на зберігання.
Резервістів збирають по ротах і відводять у корпуси. Олександра, як офіцера, поселяють в кімнату для старшого особового складу. Каже, умови кращі за ті, що були у двох попередніх зборах.
У сусідній кімнаті приміряє нову форму колишній атовець Андрій Тищенко. Збирався підписати другий контракт із Збройними Силами, а приїхав сюди на навчання.
«Нормальні умови. Все чисто, акуратно, все надається», – говорить Андрій Тищенко.
За словами підполковника Олега Прохоренка, більша частина призваних військовослужбовців мають досвід участі в бойових діях.
«Велика кількість особового складу, який зараз призвали, виявили самі бажання і попросилися пройти самі ці навчальні збори…» – каже Олег Прохоренко.
Серед понад трьохсот резервістів до десятка жінок. Колишній кабінет з англійської перетворився на тимчасову жіночу спальню.
«Я з Семенівки. Працюю у відділі освіти… Приїхали не відпочивати, здобути якийсь новий досвід, можливо, набути нові якісь навички, тому не розраховую на відпочинок, на дуже гарні санаторні умови» – розповідає Суспільному резервістка Олена Чумакова.
Валентина Каторжевська також з Семенівки. Вона домогосподарка. Розповідає, на збори хотіла потрапити давно. У неї вдома з чоловіком залишилась трирічна донечка.
«Я сама напросилася. Життя буремне. Все ж таки восьмий рік війни. Всяке може бути, то треба щось уміти».
З собою у жінок – усе необхідне.
«Казали нічого не брати, тому, крім шуруповерта, брала все. Кружка, мотузка сушити, «тройник» не знайду зараз. Їжа. Половина - це, мабуть, якісь бинти про всяк випадок. Ось пантенол, бинт, ватні палички», – говорить Валентина Каторжевська.
Для проведення зборів обрали колишню школу-інтернат тому що велика ізольована територія, де можна розмістити багато людей, говорить Тарас Молочко, голова Новгород-Сіверської райдержадміністрації
«Розглядалося декілька локацій, але кращі умови, дійсно, в цьому закладі передбачені».
Перші два дні зборів підуть на прибуття та оформлення всіх резервістів. З третього дня починаються навчання.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.