GOROD.cn.ua

«Кого змогли, забрали. Не діло спеціалісту на біржі відмічатися»

В області лишилось п’ять районів з 22. Інші ліквідовані. Там не буде ні рад, ні адміністрацій. Виходить, без роботи лишились сотні людей. І це не тільки начальство, а й рядові спеціалісти.



Натомість внаслідок реформи утворились громади. Їх 57. І у кожній свій апарат. А значить, є реальний шанс працевлаштуватись. Чи пішли люди з районів до громад?

— Начальник відділу економіки, заввідділу сім’ї, молоді та спорту, заступником бухгалтера взяли людину, яка у РДА працювала начальником фінвідділу, — перераховує Володимир Куніцин, голова Коропської селищної ради. — У ЦНАП взяли працівника з районної ради. Двох у відділ культури забрали:

Усіх влаштувати не можемо. А шкода... Бо є фахові спеціалісти. І не хотілось би втрачати їх потенціал. Деяким кілька років лишилось до пенсії. Все життя чесно працювали на розвиток Коропського району, не винні, що так сталося.

— Так можна ж на біржу стати.

— Стають. Але хіба то заняття для спеціаліста, замість того, щоб користь приносити, ходити відмічатись на біржу.

* * *

До Лосинівки з Ніжина перейшла працювати Оксана Мелашенко.

— У Ніжинській РДА вона була заступником голови, тепер заступник у мене. Запросив, — розповідає Анатолій Стрілець, голова Лосинівської громади.

— Юрист у мене з виконавчої служби.

У фінансовий відділ, який створили цього року, їздить молода спеціаліст-економіст. Вона у відділі освіти працювала.

Так, ніжинці їздять до нас працювати, бо своїх кадрів на селі не вистачає.

У селі важко знайти спеціаліста. Хоча є молодь, яка закінчила гарні виші. Але до нас йти великого бажання не виявляють. У місті, звісно, зарплата більша.

З нашим бюджетом ні іншим, ні собі великих зарплат призначити не можу. З кадрами у нас взагалі проблема. Сам ходив по селу, звертався до депутатів. Може, у кого діти у Києві бідують по гуртожитках, хай їдуть до нас у село і
працюють.

На сьогодні громада фактично укомплектована і рвемось у бій.

* * *


— Перейшли переводом. Більшість на ті ж посади, на яких і були, — про ситуацію у Менській громаді говорить голова Геннадій Примаков. — Постарались по-максимуму працевлаштувати. Якщо підрахувати, то більше тридцяти чоловік забрали до громади. Працівники з районного відділу освіти частково ще раніше до нас перейшли.

Та, власне, у РДА майже нікого і не лишилось. Одні до нас перейшли, інші — до Березнянської громади. Майже всі працевлаштовані.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №11 (1818), 18 березня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реформа, громади, «Вісник Ч», Марина Забіян