GOROD.cn.ua

Чи варто очікувати паводку на Стрижні?

Рівень води на річці Стрижень на сьогодні контрольований.

На усіх чотирьох шлюзах створено запас можливостей для того, аби у разі інтенсивного наповнення водойми це не створило критичних проблем для міста та його мешканців, - запевняють у Деснянському басейновому управлінні. Саме їх рекомендаціями керуються на комунальному підприємстві «АТП 2528», яке виконує усі технічні роботи на гідротехнічних спорудах.



Дмитро Павленко, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Деснянського БУВР: «Ставки зараз готові для прийому води. Там є вільний об’єм. Нова вода поступово приходить. Якщо не буде якихось надзвичайних погодних умов, тобто не буде надто різкого потепління, не буде різких опадів у великій кількості, то ситуація має бути нормальною. Тому що комунальне підприємство дотримується тих рекомендацій, котрі надали спеціалісти Деснянського басейнового управління водних ресурсів, відповідно ситуацію контролюють. Коли проводили заміри, то було від 80 до 3 см недоходу до нормального підпірного рівня, тобто це до шлюзу, коли вже переливається вода через нього, не під нього, а через нього. Наприклад, на Стрілецькій будо 80 см, на Героїв Чорнобиля і Гвардійської Дивізії – близько 28, на Київській – 1,9 м».

За інформацією Деснянського басейнового управління, у другій половині лютого усі ставки були заповнені на 100%. Тож аби уникнути можливих ризиків, вирішили спускати воду. При цьому, на їх думку, це не перетворить Стрижень на болото, а скоріше навпаки, очистить русло.

Дмитро Павленко, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Деснянського БУВР: «Щоб не застоювалась вода, її потрібно скидати. Скидати великими об’ємами одразу, щоб вона потім набиралася. Зараз так рідко роблять. Чому? Тому що маловоддя і можна скинути і недоотримати воду. В Стрижні не скидали воду в таких об’ємах. Коли останній раз в Стрижні скидали воду, то там велись ремонтні роботи на цих шлюзах та дамбах».

Останніми роками в Стрижні та Десні, як і в інших водоймах України, спостерігалося маловоддя. Якщо на Десні цей процес, кажуть фахівці, контролювати взагалі неможливо, тоді як на Стрижні, який має каскад ставків, рівень води за їх рахунок і регулюється.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Стрижень, паводок, Дмитро Павленко, «Новий Чернігів»