Брів через брід та не перебрів.
Порятунок травмованого бобра. Причому про допомогу він попросив сам. Стікаючи кров’ю, зубатий приповз на подвір’я селян. Ті звернулися до фахівців і звіра прооперували. А щоб той раптом не втратив своїх хижих інстинктів, через кілька днів вирішили його відпустити. Проводжати гризуна на волю вирушив Святослав Родюк.
Серед тигрів, вовків, єнотів і ведмедів причаївся бобер. Останніх кілька днів він мешкає тут – у притулку для диких тварин. Зубатий травмував задню лапу і забрів на подвір’я селян. Його відвезли у місто. Там прооперували і вакцинували.
Наталя Попова, директорка притулку для диких тварин: «Он сейчас хорошо себя чувствует. Кушает хорошо. Кормили его в основном веточками. Морковка ему не нравится, не ест».
Повернути на волю бобра вирішили за кілька днів. Так для нього буде краще.
Прийняти бобра зголосилися в парку природи на Чернігівщині. Туди і вирушимо. Але спершу маємо пересадити бобра в переноску. Це вдається не одразу.
До парку їхати годину. Увесь цей час бобер просидів тихо. Біля однієї із заток Десни висаджуємо нашого зубатого пасажира. Тут він тепер житиме.
Спочатку бобер ніби і хоче на волю, але потім змінює стратегію і ховається під машиною. Виповзати звідти не хоче. Довелося завести авто. Коли ж водій починає здавати назад, бобер спершу мчить за машиною, а потім тікає.
Оленят, косуль і новонароджених лосів, кого тільки не приносять люди з лісу. Бачать, що нікого поруч немає і думаю, без їхньої допомоги звірята загинуть. Насправді ж логіка у тварин інша.
Наталя Попова, директорка притулку для диких тварин: «Мама никогда не находится возле ребенка. Она находится не сильно далеко, но она возле него не находится. Если привести пример на людях, то это тоже самое, как вы сходили в магазин, приходите, а ребенка нет. Как себя должна чувствовать мать и тот ребенок».
Це Живчик і його подруга Бембі. Їх ще маленькими принесли з лісу. І тепер людей вони зовсім не бояться.
Нині у пару з косулями стараються майже не контактувати і тримають подалі від людей, аби ті здичавіли і змогли повернутися в дику природу. Кілька разів у ліс пробували відвести і сохатого Аслана. Але той, коли бачив людей, знову біг до них. Він звик і тепер без людини не виживе. Тож, коли хочете урятувати, а не скалічіти, зверніться до фахівців.
Тим часом бобра помічаємо в кущах. Припускаємо, пішов знайомитися із сусідами.
Ростислав Полушвайко, представник благодійного фонду «Беремицьке біосфера»: «Якщо придивитися, то ви можете побачити, що скрізь сліди, де ходять бобри. Сваритися не будуть».
Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.