GOROD.cn.ua

Селяни врятували травмованого бобра, що сам попросив по допомогу

Брів через брід та не перебрів.

Порятунок травмованого бобра. Причому про допомогу він попросив сам. Стікаючи кров’ю, зубатий приповз на подвір’я селян. Ті звернулися до фахівців і звіра прооперували. А щоб той раптом не втратив своїх хижих інстинктів, через кілька днів вирішили його відпустити. Проводжати гризуна на волю вирушив Святослав Родюк.



Серед тигрів, вовків, єнотів і ведмедів причаївся бобер. Останніх кілька днів він мешкає тут – у притулку для диких тварин. Зубатий травмував задню лапу і забрів на подвір’я селян. Його відвезли у місто. Там прооперували і вакцинували.

Наталя Попова, директорка притулку для диких тварин: «Он сейчас хорошо себя чувствует. Кушает хорошо. Кормили его в основном веточками. Морковка ему не нравится, не ест».

Повернути на волю бобра вирішили за кілька днів. Так для нього буде краще.

Прийняти бобра зголосилися в парку природи на Чернігівщині. Туди і вирушимо. Але спершу маємо пересадити бобра в переноску. Це вдається не одразу.

До парку їхати годину. Увесь цей час бобер просидів тихо. Біля однієї із заток Десни висаджуємо нашого зубатого пасажира. Тут він тепер житиме.

Спочатку бобер ніби і хоче на волю, але потім змінює стратегію і ховається під машиною. Виповзати звідти не хоче. Довелося завести авто. Коли ж водій починає здавати назад, бобер спершу мчить за машиною, а потім тікає.

Оленят, косуль і новонароджених лосів, кого тільки не приносять люди з лісу. Бачать, що нікого поруч немає і думаю, без їхньої допомоги звірята загинуть. Насправді ж логіка у тварин інша.

Наталя Попова, директорка притулку для диких тварин: «Мама никогда не находится возле ребенка. Она находится не сильно далеко, но она возле него не находится. Если привести пример на людях, то это тоже самое, как вы сходили в магазин, приходите, а ребенка нет. Как себя должна чувствовать мать и тот ребенок».

Це Живчик і його подруга Бембі. Їх ще маленькими принесли з лісу. І тепер людей вони зовсім не бояться.

Нині у пару з косулями стараються майже не контактувати і тримають подалі від людей, аби ті здичавіли і змогли повернутися в дику природу. Кілька разів у ліс пробували відвести і сохатого Аслана. Але той, коли бачив людей, знову біг до них. Він звик і тепер без людини не виживе. Тож, коли хочете урятувати, а не скалічіти, зверніться до фахівців.

Тим часом бобра помічаємо в кущах. Припускаємо, пішов знайомитися із сусідами.

Ростислав Полушвайко, представник благодійного фонду «Беремицьке біосфера»: «Якщо придивитися, то ви можете побачити, що скрізь сліди, де ходять бобри. Сваритися не будуть».

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бобер, порятунок, парк, Беремицьке, «1+1», «ТСН»