Жителі Чернігівської області та Славутича рятують гагар, що зараз летять на північ
Бойовий медик Надія Онищук із позивним Акула поділилася несподіваною знахідкою:
— 7 жовтня на в'їзді в моє село (Омелянів Козелецької громади. — Авт.) ми з батьком і побратимом на дорозі в калюжі побачили качку. Я вийшла з машини, дивлюся: дзьоб якийсь не такий. Підібрала її, вона й не пручалася. Давай в Інтернеті шукати, що це за пташка, виявилося — гагара. Мабуть, намокла (тоді йшов дощ) і відбилася від зграї. Вичитала, що під час перельоту втомлений птах може прийняти мокрий асфальт за водойму і сісти, при цьому травмуватися, а то й загинути. А щоб злетіти, гагарі потрібна велика водна поверхня, по землі вона не пересувається.
Привезли птаху додому, оглянули. На одній лапі була кров, але перелому наче немає. Дала їй мойви — клює на «ура». Посадила в клітку до кролів, то вона швидко дзьобом позначила, де їм треба сидіти, і показала, що тепер вона тут головна.
Подзвонила я в київський зоопарк, поспілкувалась із ветеринаром. Ще мені дали номер пташиного притулку. Всюди відказали, що шансів на виживання в наших краях у гагари мало. Але таки хочемо спробувати відвезти її на озеро і випустити, коли окріпне, — можливо, звідти полетить. Підгодую кілька днів, щоб вона набралася сил. Замовила одному чоловікові карасиків для неї. Так жаль птаху, така гарна! Коли несла її з машини додому, то вона такий звук видала, наче людським голосом. Шкода, якщо пропаде...
— А залишити її в себе, як, буває, прихищають лелек, не хочете?
— Якраз у наших сусідів лелека вже другий рік живе, ні весною, ні влітку не захотів їх покидати. Рибку, м'яско йому купують, і він, задоволений, походжає. Але ж гагара — цє північна водоплавна птаха, вони у нас не живуть, лише перелітають мимо. Без великої води вона не виживе, а тут навколо майже все попересихало.
Декілька днів тому жителька Славутича, що неподалік в Чернігова Юлія Гаркуша також повідомила у соцмережах про травмованих гагар, що летять над містом:
“Друзі в Славутич, на фото гагара. Багато птахів летить крізь місто і втрачаючи орієнтири, падають на землю. Якщо птах не травмований, його треба відвезти на водойму. На землі вони геть безпорадні та не можуть злетіти самостійно”.
У коментарях до її посту написав Олександр Панченко: “Ми з сусідами, такого сьогодні вночі вже врятували.
Дякую поліцейським громади Олександр Зогій та Вороху Борису за надану допомогу у спасінні птаха”. І підкріпив факт спасіння птаха фото.
Джерело: газета “Гарт”, Аліна Ковальова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.