В Україні затвердили професійний стандарт вчителя: Яким повинен бути сучасний педагог
Стандарт передбачає перелік необхідних професійних компетентностей
![](/image/news/gorod_13/gr_29.12.20_vchutel.jpg)
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)". Про це повідомляє пресслужба МОН.
Згідно з повідомленням, професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. Так до загальних компетентностей увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські випускники за гарно складене ЗНО отримають по 5 тисяч гривень
Щодо переліку професійних компетентностей, то до нього увійшли:
- мовно-комунікативна;
- предметно-методична;
- інформаційно-цифрова;
- психологічна;
- емоційно-етична;
- педагогічне партнерство;
- інклюзивна;
- здоров'язбережувальна;
- проєктувальна;
- прогностична;
- організаційна;
- оцінювально-аналітична;
- інноваційна;
- рефлексивна;
- здатність до навчання впродовж життя.
Окрім цього, документ містить опис професійних компетентностей вчителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські школярі можуть повернутися за парти з 25 січня
Як зазначається, такий профстандарт дозволяє вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігає ризикам необ'єктивного оцінювання професійних компетентностей вчителів під час їхньої атестації та сертифікації.
Професійний стандарт погоджено Національною академією педагогічних наук України та Профспілкою працівників освіти і науки України.
Нагадаємо, раніше у Міносвіти розповіли, що вже з 18 січня розпочнеться реєстрація для добровільної сертифікації вчителів початкових класів, проходження якої надаватиме "відгули", а успішні результати – надбавку в розмірі п'ятої частини від ставки.
Джерело: Zik.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.