Друга позачергова сесія обласної ради завершилася, так і не розпочавшись. Засідання мало стартувати о 12-й годині. Однак, після 20-ти хвилин очікування у залі зареєструвався лише 31 депутат.
Представники фракцій меншості, що складають опозицію, а саме «Нашого краю», «Європейської солідарності», «Опозиційної платформи «За життя», «Батьківщини» та «За майбутнє», вирішили не брати участі в сесії або не з’явилися, ще 3 депутатів із коаліції цього дня захворіли.
Ніна Лемеш, перша заступниця голови Чернігівської обласної ради: «Попередньо було працівниками обласної ради попереджено 64 депутати. Попередньо підтвердили свою явку 56 депутатів. Що відбулося за ніч? Можливо і не за ніч. Але це питання до 5 політичних сил, які сьогодні не з’явилися».
Основні питання сесії – це погодження 29 програм на найближчі роки або змін до них, що відповідають за роботу і розвиток важливих сфер. Саме це викликало нерозуміння депутатів, адже програми вносять структурні підрозділи облдержадміністрації, а депутати, які орієнтуються на її очільницю, сесію демонстративно проігнорували.
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Частина депутатів, які орієнтуються на голову обласної державної адміністрації, просто не прийшли на сесію. Точніше, вони прийшли, але не реєструвалися. Для мене це дуже дивно, тому що основна частина порядку денного були питання програм, які внесли структурні підрозділи обласної державної адміністрації, які несуть повну політичну відповідальність за прийняття цих програм, і так само, за прийняття бюджету».
Через зрив засідання, область ризикує залишитися без бюджету на 2021 рік. А це пряма відповідальність ОДА.
Перед напівпорожньою залою на сесії, яка так і не відкрилася, виступили народні депутати та керівниця облдержадміністрації.
Анна Коваленко, голова Чернігівської облдержадміністрації: «Перші сесії обласної ради вкрай важливі. Тому що на них закладається фундамент роботи ,фактично, на рік».
За словами голови обласної ради Олени Дмитренко, вони свою роботу виконали. Опрацювали та підготували до сесії усі програми, винесені облдержадміністрацією. Далі справа була за депутатами.
Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради: «Подивіться, які питання винесені сьогодні на сесію. Це програми, які необхідні для життєдіяльності області. Але депутати вирішили демонструвати своє. Це їхнє право. Ми 28-го проведемо сесію і приймемо програми, і опрацюємо бюджет».
На запитання, у чому може бути причина таких дій окремих фракцій, очільниця обласної ради відповіла так: «Ви пам’ятаєте, яка була складна перша сесія? На сьогодні вже зрозуміло, хто прийшов у цей зал працювати, а хто прийшов вибивати посади і займатись ще чимось. Це вже вочевидь, я б сказала так».
У раді також наголосили, що сподіваються на свідому поведінку депутатів і розуміння ними, важливості своєї роботи.
Ніна Лемеш, перша заступниця голови Чернігівської обласної ради: «Сьогодні депутати обласної ради не виконують свою функцію із-за незрозумілих причин. Сподіваюся, що на наступну позачергову сесію, де буде розглядатися, в тому числі, і бюджет області, явка буде значно вищою і депутати віднесуться відповідально до цього».
Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Три фракції коаліції, так само як і я, депутат коаліції, готові до конструктивної співпраці. І ми розуміємо, що кінець року, бюджет не прийнятий. І від усієї такої вакханалії постраждають тільки наші виборці – всі виборці, які голосували за всі партії, які присутні в обласній раді».
Депутатів спробують зібрати іще раз. Попереднє засідання планують на понеділок, 28 грудня. Адже нині кінець року і області потрібен затверджений бюджет.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: сесія облради, депутати, «Дитинець»