GOROD.cn.ua

7 років від початку Майдану: Чернігівці відзначили День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи відзначили у Чернігові.



О 6 вечора у центрі міста біля стели Героям Небесної сотні зібралися люди – учасники Революції Гідності, чиновники та чернігівці. Відбулася заупокійна літія за загиблими на Майдані та покладання квітів.

«Я не знаю, чому тоді я наважилася. Щось мене підштовхувало, якась сила зверху, просто зсередини мене штовхало. Коли ми були на майдані, було не страшно. Нас там було багато. Ми підтримували одне одного і сказати, що ми боялися – ні», - згадала події тих днів учасниця Революції Гідності Ірина Березинець.

«Це неприємні спогади. Це була перша кров, це було перше побиття. Але враження було дуже розмите. Київ, Банкова, там іде справжня війна, лунають постріли, метрів за 100 – звичайний мітинг, а далі ще за 100 метрів – звичайний Київ, де люди собі гуляють, сидять у кав’ярнях», - згадує Олександр Ясенчук.

«Страшні криваві дні. Звичайно, ми не можемо це забути. А головне, що вони відкрили нам можливість робити нову історію, творити нову Україну. І головне – цим скористатися, не дати, щоб це все зійшло нанівець. А ті зерна, які посіяли, – щоб воно обов’язково зійшло», - сказав історик Сергій Горобець.



Нагадаємо, День Гідності та Свободи відзначають в Україні з 2014-го року на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності.

7 років тому, 21 листопада 2013-го тодішній прем’єр-міністр України Микола Азаров відклав підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Через це на Майдан Незалежності у центрі Києва вийшли протестувальники. Після побиття студентів на Майдані почались масові протести.

З 18-го до 21-го лютого 2014-го року на Майдані загинули понад сотня протестувальників. Їх назвали «Небесною сотнею». З Чернігівщини загинуло троє людей: це Василь Прохорський, Андрій Мовчан та Віктор Орленко.

UA: Чернігів. Відео: телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День Гідності та Свободи