GOROD.cn.ua

Як зекономити на опаленні. Досвід школи №5

До 70% коштів виділених на енергоносії витрачаються у Чернігові на опалення бюджетних установ. Про це свідчать підрахунки Управління економічного розвитку міста. Тому не дивно, що за останні кілька років більше уваги у Чернігові приділяється термомодернізації. Утеплюють стіни, модернізують теплові пункти, тощо.



Одним з перших закладів, який відчув на собі переваги такої реформи, стала загальноосвітня школа №5.

Роман Мовчан, начальник відділу енергоефективності Управління економічного розвитку міста ЧМР: «Модернізували цей об’єкт спільно з проєктом НЕФКО. Тобто будівля школи №5 була повністю утеплена, замінені вікна, утеплені всі огороджуючи конструкції. І наступним кроком в реалізації проєкту стала модернізація самої системи теплозабезпечення. На цьому тепловому пункті, при його модернізації, ми використовували німецький досвід та консультувалися з різними фахівцями. І ось на результаті ми отримали систему, яка має надзвичайно велику енергоефективність, тому ми маємо економію».

До модернізації тепловому пункті школи №5 ледве можна було розвернутися, все вільне місце займали труби. Тепер система набагато компактніша. І найголовніше, нею можна легко керувати.

Нині у школі навчаються лише початкові класи. Тому і потреби в теплі невеликі. А система працює лише на 20% потужності, підтримуючи у будівлі температуру в 20 градусів.

Роман Мовчан, начальник відділу енергоефективності Управління економічного розвитку міста ЧМР: «Є сучасні технології, і якщо нам потрібно десь підкорегувати режими теплового пункту, подивитися показники по споживанню, змоделювати якусь іншу теплову модель, наприклад, коли у нас міжсезоння або потепління, ми все можемо скоригувати навіть з мобільного телефону».

За словами директора школи №5 Олександра Юрченка, раніше, до термомодернізації, якщо у школі було холодно, з цим нічого не можна було вдіяти, доводилося сидіти в рукавичках та шапках.

Олександр Юрченко, директор ЗОШ №5: «Зроблено вузол тепла, тому ми самі можемо регулювати подачу тепла до школи. Буває час, коли у нас в школі одна зміна, продовжена група після 18-ї години не працює, тому ми можемо зменшити подачу тепла до школи. А зранку ми включаємо».

Після термомодернігації витрати школи №5 на опалення знизилися з 3600 до 1600 гривень на день.

А загалом в опалювальний сезон 2019-2020 у Чернігові вдалося витратити на 21 мільйон гривень менше, ніж у попередній. Наступного року також буде завершено термомодернізацію школи №3.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опалення, школа №5, термомодернізація, «Новий Чернігів»