Среда, 4 Ноября 2020 19:12 | Просмотров: 4670
Оскаржити скасування пільгового проїзду в громадському транспорті - заяву в суд на рішення комісії питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Чернігівській міськраді подав правозахисник Олександр Гашпар. 27 жовтня там відмінили пільги на проїзд у громадському транспорті у години пік - з 06:00 до 09:00 та з 16:00 до 19:00.
29 жовтня, близько 18:00, в одному з чернігівських тролейбусів. Діалог між Олександром Гашпаром, пасажиром, та кондуктором тролейбусу:
- 5 гривень проїзд!
- Я інвалід 1-ї групи.
- 5 гривень – всі платять.
- Виходь-виходь!
- Поліцію викликайте.
- Чоловіче, я поспішаю, виходьте вже.
Так правозахисник Олександр Гашпар 29 жовтня, о 18-й годині вечора, повертався додому з лікарні.
«Два роки тому, внаслідок хвороби, мені була встановлена 1-ша група інвалідності. І три рази на тиждень я вимушений в Чернігівську обласну лікарню, для проходження 4-х годинних процедур кожного тижня. У мене не було з собою готівки, в мене була карта, і я зайшов в тролейбус, і автоматично вже пред’явив своє посвідчення особи з інвалідністю. На що отримав вимогу кондуктора оплатити свій проїзд», - розповів Суспільному Олександр Гашпар.
Пізніше, каже Олександр, довелося таки заплати за проїзд. Рішення про відміну пільгового проїзду у години пік ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки 27 жовтня. В ньому йдеться, що з 06-ої до 09-ої ранку та з 16-ої до 19-ої пасажири-пільговики мають сплачувати повну вартість квитка. Заяву щодо оскарження цього рішення Олександр подав до суду вже наступного дня.
«Внаслідок дій цього рішення мені було задано і матеріальну і моральну шкоду, тому що мене публічно принизили в тролейбусі і вимагали те, що не передбачено закону», - каже Гашпар.
Заступник міського голови Андрій Черненко каже, таке рішення комісія прийняла через те, що місто перебуває у червоній зоні. Це був компроміс, щоб не зупиняти транспорт взагалі. Це мало розвести потоки, спонукати, зокрема, пенсіонерів планувати свої поїздки на інший час. За його словами, розділяти пільгові категорії громадян щодо того, хто може безкоштовно їздити, а хто ні, - не планують. Адже таких категорій – 64.
«Тому прийнято таке рішення , хоче людина їхати, нехай їде, але заплатить , але це її буде якось стримувати для необдуманих поїздок. Тому в міністерстві пішли на те, щоб дозволити, але обмежити, але і так комусь не до вподоби, ну давайте закриємо повністю весь громадський транспорт і будемо, як на весні».
Юрист Олексій Кінебас каже, рішення комісії незаконне.
«На моє глибоке переконання, це рішення, м’яко кажучи, не дуже законне. Тому що всі ці пільги, а вони, як правило, встановлюються законом, спеціально нормативним правом, яке було прийняте Верховною радою. Ну звичайно, жодна комісія міської ради жодним чином зупиняти дію певного закону не може. Якщо цього потребує ситуація епідеміологічна, то, теоретично, можна зупинити весь громадський транспорт».
Розгляд справи Олександра Гашпара суд призначив на 23 листопада.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.