До нового навчального року залишилися лічені дні. Наразі всі активно готуються до школи: діти морально, батьки матеріально. І як раз час робити шкільні закупи.
На полицях шкільних відділів товарів на будь-який смак і гаманець. Продавці кажуть, купують канцелярію за списком. Ціни, порівняно з минулим роком, не зросли.
Ольга, продавчиня: «Зошити на 12 аркушів - 3 гривні, на 18 аркушів – 3,5 гривні. Щоденники – від 13 гривень. Ціни за останні 4 роки не змінилися зовсім».
Ручки коштують від 2 гривень. Пенали від 50 до 400. Фломастери та олівці – від 20 до 140 гривень. В цілому, за набір канцтоварів доведеться витратити в середньому близько 500 гривень. Найдорожчим з необхідного набору школяра є ранець. Коштують вони від 500 гривень.
Продавчиня Оля показує, як виглядає головний атрибут школяра за мінімальною ціною.
Ольга, продавчиня: «Коштує він 550 гривень. Виробництво – Україна. Анатомічна спинка для першачків».
Жінка каже, великого попиту на ранці в цьому році немає. Чи-то діти ходитимуть зі старими, чи коронавірус вніс свої корективи.
Найзатратніше укомплектування для школярів це звичайно одяг. В залежності від фінансових можливостей батьків, ця стаття витрат може обійтися у різні суми. Чернігівка Марина майже зібрала свого майбутнього першачка Іллю до школи. Закупили всю необхідну канцелярію, взуття, ранець. Витратили вже понад 3 тисяч гривень. Наразі заключний етап зборів – купити одяг.
Обирати довго не довелося. Проблему одягу для сина першачка жінка вирішила. Принаймні на 1 вересня дитина укомплектована. За брюки, сорочку та жилетку вона заплатила близько 600 гривень.
Продавці шкільного одягу кажуть, одягнути дитину до школи обійдеться мінімально у 1000 гривень.
Марина, продавчиня: «Сарафаны на девочек от 180 гривен. Юбочки от 250 гривен, блузки от 150 гривен. Костюмы на мальчиков, жилетка и брюки от 350 гривен. Рубашки от 100 гривен. Чтобы одеть ребенка можно вложится в 1000 гривен, это если экономить».
Альтернатива класичному шкільному одягу – національна вишиванка. Її можна одягати як на свята, так і щодня в повсякденні. Ціни на них від 250 гривень.
Семикласниця Дарина вже самостійно купує собі одягу у школу. Цього разу обирає вишиванку. Національна сукня обійшлася дівчинці в 700 гривень.
Віддає перевагу вишиванкам і чернігівка Тетяна. Разом з доньками обирають до школу обнову. Набір блузи та спідниці обійдеться від 350 гривень. Канцелярію закупили, одяг також, треба взуття. Черевички та кросівки обійдуться від 300-400 гривень.
Крім того, у школу потрібна спортивна форма. Костюм для занять фізкультурою обійдеться в середньому від 250 до 500 гривень.
Ми поцікавилися у чернігівців, скільки грошей вони витрачають на шкільні закупи.
«Ми купили вже майже все – одяг, зошити, щоденники. Витратили мабуть 2-2,5 тисячі».
«Минулого року ми дуже багато наперед закупили, тому в цьому році нам ще вистачить. Закупились тисяч на 10 напевно».
«Цьогоріч тисяч 3-5, щоб зібрати дитину до школи. Це так, по мінімуму, я би сказала».
«Зошити купили, обкладинки для підручників, для зошитів. Купили майже всю канцелярію, а також одяг. Десь тисяч 6 уже пішло. Але це ще не все».
«Купили зошити. Всю необхідну канцелярію придбали. Десь біля тисячі витратили на двох. Також купили спортивні костюми, спіднички. Це ще десь 2 тисячі».
Як бачимо, відправити учня до школи, задоволення не з дешевих. У підсумку, вартість обмундирування школяра в цьому році – як мінімум 3,5 тисячі гривень. А якщо це первачок, треба приготувати і усі 5.
До того ж до списку необхідних закупів в цьому році треба додати ще 2 нових атрибути – маску і антисептик. Без них уявити новий навчальний рік 2020 неможливо.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: школяр, канцелярія, одяг, школа, підготовка до школи, закупи, «Новий Чернігів»