Суббота, 15 Февраля 2020 18:51 | Просмотров: 2662
Питання передачі Славутича до складу Чернігівської області у Київській облдержадміністрації не розглядається. Про це Суспільному повідомив голова Київської ОДА Олексій Чернишов. Нагадаємо два дні тому, 12 лютого, голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко в передачі «Звіти наживо» сказав, що це питання нині розглядають в Міністерстві розвитку громад та територій. Про переваги та ризики передачі Славутича в підпорядкування Чернігівщини, розкаже Анастасія Лоза.
Це центр Славутича – наймолодшого міста в Україні. Цьогоріч йому виповнюється 33 роки. Це місто – анклав. Територіально воно знаходиться в Чернігівській області, підпорядковується ж Київській.
Славутич почали будувати у 1986 році, після аварії на Чорнобильській атомній електростанції для працівників, які її обслуговують, та їхніх родин. Сама ж ЧАЕС збудована в Іванківському районі Київської області.
«Обрали майданчик, який найбільш для цього придатний. Він за річкою, щоб був водний бар’єр з зоною радіації. І обрали саме на цій території. По суті ми – винесена частина Київської області, продовження Прип’яті. Але ми залишаємося ментально Київською областю, бо ми – працівники Чорнобильської АС, тими, хто обслуговує Чорнобильську зону», - каже міський голова Славутича Юрій Фомічев.
12 лютого в ефірі програми «Звіти наживо» голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко сказав, що наразі в Міністерстві розвитку громад та територій обговорюють питання передачі Славутича до складу Чернігівської області.
«Є позиція експертів міністерства в тому, що логічно було би передати Славутич Чернігівській області. Можливо, так, в цьому році Славутич буде передано до Чернігівської області», - сказав Андрій Прокопенко.
За словами Юрія Фомічева, зробити це непросто. Адже на сьогодні в Україні немає інституції, яка б могла навіть ініціювати процес зміни меж області.
«Самої процедури не прописано в законі, як це робити. Треба змінити низку законів, надати повноваження Кабміну, напевне, це було б логічно, щоб він ініціював зміни меж області. А далі Верховна Рада буде приймати це рішення», - каже Юрій Фомічев.
Представник Асоціації міст України Дмитро Іванов каже, цього року це може стати можливим. Наразі триває обговорення змін до Конституції та законопроектів «Про адміністративно-територіальний устрій».
«Цього року будуть вноситися зміни в Конституцію, буде ухвалюватися адміністративно-територіальний устрій, і після цього буде проголосований децентралізаційний пакет. А восени вибори. Із зміною територіального устрою мають владнатися такі питання, як місто Славутич», - говорить Дмитро Іванов.
Юрій Фомічев каже: «Окей, прийняли новий закон про терустрій, і анклави в ньому не передбачені. Далі що? Процедури знову немає».
Якби Славутич увійшов до складу Чернігівщини, обласний бюджет міг би отримати близько 30 мільйонів гривень на рік – це 15% з податку доходів з фізосіб. Саме таку суму за 2019 рік отримала Київська область від Славутича.
«І от в цьому починається найбільший конфлікт інтересів. А чи згодна Київська область віддати Славутич, який є платником податків до обласного бюджету?», - запитує Юрій Фомічев.
Голова Київської облдержадміністрації Олексій Чернишов сказав, що на разі таке питання не розглядається.
Сам Славутич як перевагу від об’єднання може отримати зручне пасажирське сполучення з Черніговом.
«І, насправді, в нас сьогодні навіть маршрут «Черінгів-Славутич» – це міжобласний маршрут. І ті автобуси, які їдуть через Славутич в інші населені пункті, так в законі прописано в законі, - навіть в місто заїхати не можуть. Ну і, мабуть, це все. Адміністративні послуги вони всі на місцях. Сьогодні немає потреби у славутичан їхати до Києва, оформлювати якісь документи. Цього вже просто не існує», - говорить Юрій Фомічев.
Жителі Славутича Олексій Обітоцький та Ніна Грибанова сказали: «Ми, пенсіонери, «за». – А в Київ нам далеченько. От зараз буквально про це говорили. – По-перше - медичні послуги, до Києва далеко нам їздити. До Чернігова ближче. Ми фактично в Чернігові лікуємось».
Василь Мельник: «Не знаю. Власне, мені нема різниці. Але, можливо, я не розумію нічого в цьому».
Марина Перець: « Ми не знаємо. Як на мене, то і в Київській нам добре. Від того, що ми змінимо область, що зміниться?»
В’ячеслав Гапонов: «Ціни оці всі як по Київській області йдуть. В Чернігові менші. – Ви думаєте, в Чернігові вона менша? – Навіть не думаємо, а воно так і є».
Раїса Давиденко: «Тому з задоволенням. Нехай Чернігів забирає нас».
Юрій Фомічев пояснює, після 1 квітня, коли впровадять реформу другої ланки медицини, люди зможуть обирати будь-яку лікарню. Найбільші ж ризики, пов’язані з реєстрацією ЧАЕС. Зараз електростанція зареєстрована у Славутичі, і дає від 30 до 40 відсотків надходжень до бюджету. Юрій Фомічев каже, Іванківський район, де фізично розташована ЧАЕС, неодноразово порушував питання про перереєстрацію там.
«Ми розуміємо, що це великі гроші, і є велика імовірність того, що при такому розгортанні події, Київська облдержадміністрація може перереєструвати юридичну адресу Чорнобильської АС в Іванківському районі. І тоді Чернігівська область отримає Славутич вже дотаційним містом. І ми цього боїмось, відверто скажу, і не хотіли б навіть починати цей процес обговорення», - сказав міський голова Славутича.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.