Пятница, 24 Января 2020 11:55 | Просмотров: 2855
Пташиний грип уже в Україні. Особливо небезпечне захворювання, що «косить» не тільки цілі птахоферми, а й може бути смертельним для людини, виявили у Вінницькій області.
«На жаль, в Україні виявлено неблагополучний пункт, це у Вінницькій області, приватне підприємство, де утримуються приблизно 98 тисяч поголів’я птиці. Зареєстрований грип птиці», – Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
У зв’язку з цим Чернігівщина вже готує низку профілактичних заходів, щоб запобігти поширенню вірусу на терени нашої області.
«Проведемо позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА, на нього будуть запрошені представники птахо господарств», – Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Грип птиці передається повітряно-крапельним шляхом. Тобто «рух» вірусу може бути надзвичайно швидким. У людей викликає тяжкі респіраторні захворювання.
«Грип птиці становить певну загрозу. Є ризик, що можуть люди захворіти», – Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
На сьогодні епізоотичний стан в області сприятливий і контрольований. Робота щодо запобігання показує позитивні результати в боротьбі з іншими захворюваннями. Наприклад, значно зменшилася кількість вогнищ сказу.
«Інструмент, що дає можливість скоротити кількість неблагополучних пунктів. Перше – це збільшення кількості щеплених тварин. Насамперед собак і котів. І дуже важливий момент, що ми проводимо пероральну імунізацію диких тварин», – Юрій Павлішен, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Головний акцент у протидії занесенню пташиного грипу в область у Держпродспоживслужбі вбачають у створенні закритого режиму роботи птахогосподарств, особливо складно унеможливити контакт свійської та дикої птиці.
Сюжет: Cheline TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: пташиний грип, Юрій Павлішен, птиця, вірус, Cheline TV