GOROD.cn.ua

До наруги над могилою священика села Мощенка можуть бути причетні ченці чоловічого монастиря

Викинули з могили нібито заради іншого. Але той інший каже, що в нього вже є своя могила. Причетних до перепоховання священика села Мощенка досі немає. Труна з тілом панотця, який помер ще в серпні зникла серед ночі в листопаді. Наступного дня домовину знайшли на смітнику. Все село натякає, що це справа рук ченців чоловічого монастиря, і вимагає від Чернігівської єпархії Московського патріархату нового священика. Про історію, в реальність якої важко повірити, Валентина Доброта.



Замість віри тут уже місяць як суцільна зневіра. Люди перестали ходити до церкви, не можуть оговтатися від наруги над тілом їхнього покійного священика.

Батюшку Володимира Зінькова любило все село і по його смерті поховали під храмом, де він правив 9 років. Але вночі хтось викопав труну і вивіз тіло небіжчика. Ошелешені селяни ледь знайшли нове пристанище батюшки. Труна з тілом боком лежала в неглибокій ямі на смітнику за межами цвинтаря. Яма зрівняна із землею, без хреста, - робили так, аби могилу ніхто ніколи не знайшов.

На думку місцевих до перепоховання причетні ченці монастиря, який будують під стінами сільського храму. Попа саме з цього монастиря по смерті Володимира Зінькова Чернігівська єпархія Московського патріархату закріпила за селом.

Отець Гавриїл послушник монастиря, будівництво якого незаконне. Ченці не приховують, що похований під стінами церкви Володимир Зіньків для них був кісткою в горлі.

Отець Гавриїл, священик УПЦ МП: «На нас спихивают, но мы шли официальным путем. Обращались в Городню. Я слегка намекнул, что надо могилу убрать».

Будують монастир за гроші уродженця цього села – Михайла Дегтяра.

Дегтяр 1937 року народження і називає себе Херувимом. Ось він на відео архівного сюжету «ТСН» про пограбування його будинку в Чернігові. Тоді за чутками з хати на околиці міста з хрестом на стіні, вкритою простим шифером злодії винесли готівки за малим не з мільйон доларів.

Отець Ігор, секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП: «Те, що він диякон, то документи я бачив. Він був дияконом в Спаському соборі, якщо не помиляюсь, чи в 60, чи в 70-х роках. Далі документів немає. Я з ним настільки не знайомий, щоб сказати, якою він являється людиною».

Що саме за людина, так званий, Херувим, можна почитати в академічній бібліотеці Варнадського. Тут зберігається вся періодика. Номер «Деснянської правди» за 1985 рік. У статті, звісно її можна розцінити і як тодішню антирелігійну пропаганду, йдеться і про сексуальну розбещеність Херувима і одне з джерел його статків. Окрім іншого, полював за мистецькими цінностями. Походження цінностей тоді з’ясовував і суд.

Із труби йде дим, а світло у вікнах зникло, як я лиш постукала у хвіртку. Михайло Дегтяр, який керує монастирем, так і не вийшов. По селу ходить поголос, що тіло з могили викинули заради нього. Дегтяр нібито хоче бути першим похованим під церквою. Але його послушники кажуть, що наставник обрав собі інше місце.

Отець Ігор, секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП: «Вырыл могилу для себя у ногах у матери. Там стоит крест, но там никто не похоронен».

За місяць від перепохованням священика слідство не просунулося.

Юлія Ковтун, речниця поліції Чернігівської області: «Поліція продовжує встановлювати осіб, які причетні до цього».

Віряни з Мощенки в руках тримають лист підписаний парафіянами їхнього приходу з інших сіл. Там вимога: закріпити за храмом нового батюшку.

Година переговорів за зачиненими дверима та секретарем єпархії для парафіян безрезультатна. Іншого священика не буде. Єдине, що пообіцяли в єпархії, зменшити вплив Херувима на нового сільського попа.

Молитися в унісон з ченцями, що можуть бути причетними до наруги над могилою, людям не комфортно.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: священик, могила, Володимир Зіньков, село Мощенка, перепоховання, Михайло Дегтяр, «1+1», «ТСН»