GOROD.cn.ua

Спалах гепатиту А в Чернігові? Що про це кажуть медики?

Станом на 12 грудня в місті зареєстровано 44 випадки захворювання на гепатит А. Про це повідомили під час брифінгу в міській раді.



Тетяна Авраменко, лікарка-епідеміолог Чернігівського міського відділу лабораторного центру МОЗ: «В школі №7 захворіло 30 чоловік, з них 28 – учні школи і 2 чоловіки – персонал школи. Також у нас зареєстровано 14 чоловік, які захворіли серед контактних – у сімейних вогнищах. З оцих всіх захворілих виявлено біохімічно 21 чоловік, тобто по аналізам. Клінічно, тобто, коли почались симптоми з’являтися, виявлено 23 чоловіки».

З 44 хворих 42 госпіталізували, 32 з них вже виписані. Тяжких випадків захворювання не зафіксовано.

Станом на 12 грудня, 10 осіб перебувають на стаціонарному лікуванні, двоє з них вихованці 45 та 69 дитячих садочків.

Людмила Овсієнко, головна лікарка дитячої поліклініки №1 ЧМР:
«У нас тяжких випадків немає. Діти лікуються у стаціонарі, тому що, щоб вони не розповсюджували захворюваність далі. На сьогодні двоє дітей садочків знаходяться у інфекційному відділенні дитячої обласної лікарні. 15 хвилин тому я туди дзвонила, діти не тяжкі».

В осередках поширення хвороби проводяться всі необхідні заходи. Це заключні дезінфекції, бесіди щодо профілактики гепатиту А та обстеження контактних осіб.

Тетяна Авраменко, лікарка-епідеміолог Чернігівського міського відділу лабораторного центру МОЗ: «У школі №7 обстежено 801 учень, із 805 підлягаючих. Також обстежений коледж економіки і технологій, Чернігівська міська лікарня №3, садочок №45, 69 та 60. Також обстежуються сімейні вогнища».

Оскільки інкубаційний період при гепатиті А в середньому складає 3-4 тижні, то обстежуватись потрібно двократно з інтервалом 10-14 діб.

Людмила Овсієнко, головна лікарка дитячої поліклініки №1 ЧМР: «Що стосується дітей, то всі вони обстежують. Але, хто хоче обстежуватися в приватних лабораторіях, вони мають на це право. Все, що стосується обстеження в поліклініці, реактиву для обстеження достатньо і обстеження проводиться безкоштовно».

Лікарі наголошують на необхідності дотримуватись правил гігієни, аби не захворіти на гепатит А, та зазначають, що переважно він не переходить в хронізацію та не має ускладнень, тому причин для паніки нема.

Людмила Овсієнко, головна лікарка дитячої поліклініки №1 ЧМР: «Звісно, це неприємно. Звісно, це хвилює батьків. Але це треба сприймати спокійно, тому що це фекально-оральний шлях. Дітей, а також дорослих, необхідно виховувати, що треба мити руки, треба фрукти мити, воду треба пити тільки кип’ячену чи фільтровану».

Симптомами захворювання є підвищена температура, слабкість, пожовтіння шкіри, неприємні відчуття в животі, блювота. При перших їх проявах медики радять звертатись в лікарню.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гепатит, медики, захворюваність, Людмила Овсієнко, Тетяна Авраменко, «Дитинець»