Чорна п’ятниця у Чернігові мала б розпочатися 29 листопада, але деякі магазини вже поспішають привабити покупців великими знижками.
Традиція влаштовувати наприкінці осені масштабний розпродаж, як і у випадку з Хелловіном, прийшла до нас із заходу, а точніше із США. Там у чорну п’ятницю торгівельні мережі починають працювати мало не з опівночі, а супермаркети штурмують натовпи покупців.
А от чернігівці далеко не завжди довіряють обіцянка продавців.
«У мене є можливість слідкувати за цінами, тому я купую ті товари, на які справді у чорну п’ятницю є знижка. Не ті, які здорожчали перед чорною п’ятницею, а потім на них знизили ціни».
«Три магазина за две недели сначала поднимаю цену, а потом ставят почти ту же самую, только дороже».
«Закуповуватися не планую. Акціям не довіряю, тому що у нас в Україні такі акції – спочатку ціни піднімають, а потім ставлять якусь знижку. Тому, мені здається, ця культура в Україні ще не скоро буде».
«Все мы знаем, сначала накрутка, а потом продают вроде по скидке».
«Может в Европе и есть такие акции».
«Не для нас эти черные пятницы».
«Довіряю, але закуповуватися не планую».
«Акції довіряю і багато чого планую придбати».
Як виявилося, побоювання чернігівців інколи бувають не безпідставними. Деякі недобросовісні продавці ідуть на усілякі хитрощі, щоб і знижку зробити, і прибуток не втратити. Скарги покупців у таких випадках розглядає Держпродспоживслужба.
Валентина Нашиванько, головний спеціаліст контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг управління захисту прав споживачів: «На сьогоднішній день зареєстровано 567 скарг. Скаржаться споживачі на різні види товарів. Є дуже багато скарг стосовно мобільних телефонів, побутову техніку і комунальні послуги. А в сезон звертаються за якістю сезонних товарів – взуття, куртки».
Марина Моцар, заступник начальника відділу правового забезпечення ГУ Держпродспоживслужби в області: «Основна задача продавця – реалізувати і продати товар на тих умовах, які вигідні, в першу чергу, продавцеві. Тому кожному з нас, якщо ми хочемо здійснювати шопінг саме в цей період великих шалених знижок, необхідно скласти перелік тих товарів, які нам дійсно потрібні. Якщо ми підемо до магазину з цим переліком, уникнемо можливості скупити непотрібний хлам, який нам в подальшому можливо і не знадобиться».
Фахівці Держпродспоживслужби рекомендують під час шопінгу у першу чергу завжди брати у продавця чек, хай навіть написаний від руки на ринку. Адже саме чек стає головним підтвердження покупки і основою для успішного захисту прав споживача, якщо товар виявився неякісним
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: чорна п’ятниця, акції, знижки, магазини, опитування, «Новий Чернігів»