GOROD.cn.ua

Мітинг стосовно закону про землю відбувся під Верховною Радою: чого хотіли аграрії

Земельний протест.

Аграрії перенесли свої акції під Верховну Раду. Напередодні вони перекривали дороги в понад десятки областей з вимогою не ухвалювати закон про продаж землі. А нині до площі Конституції в столиці підігнали навіть сільгосптехніку. За подіями під парламентом спостерігав Дмитро Фурдак.



Київ, біля Верховної Ради України. 5 хвилин тому оголосили про завершення мітингу. Але ще з одного боку стоїть чимало людей, там були представники переважно націоналістичних організацій. Потім був кордон Національної гвардії та поліції. І з другого боку теж інші люди.

Головним організатором сьогоднішньої акції була Всеукраїнська аграрна рада та Асоціація вільних землевласників. Ці акції пройшли мирно. Але звичайно вони намагалися перекричати один одного. Одночасно говорили, одночасно ставили пісні, вигукували один одному «Ганьба!». Отим, на щастя, до сутичок не дійшло.

Всеукраїнська аграрна рада підтримує ринок землі і вітає слова-запевнення президента України Володимира Зеленського про те, що продаж землі іноземцям буде можливий лише після всеукраїнського референдуму, якщо українці дозволять такому відбутися. Але Всеукраїнська аграрна рада вимагає, щоб прибрали із законопроєктів верхнє обмеження по продажу землі у 213 тисяч гектарів в одні руки, адже вони вважають, що таким чином олігархи зможуть скупити пів-України.

Натомість Асоціація вільних землевласників так само підтримує ринок землі. Але вони вважають, що це верхнє обмеження у 213 тисяч гектар не зашкодить ринку, не зашкодить національній безпеці, а навпаки зробить землю товаром і навіть стимулюватиме банківський бізнес, банківський сектор, адже нібито селяни зможуть закладати свою землю у заставу і брати кредити.

Зараз послухаємо дві думки сторін.

Андрій Дикун, голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада»: «Президент зазначив, що можливість купівлі української землі іноземцями буде можлива через референдум. І від нашої асоціації ми щиро вітаємо такий крок і такі слова Президента. Але, з іншого боку 213 тисяч гектарів в одні руки, це ненормальна норма і її треба зупинити».

Дмитро Ливч, голова Асоціації вільних землевласників: «Якщо ми хочемо захистити права українських землевласників і отримувати максимальний економічний ефект, то обмежень на ринку бути не має. Урядом України забезпечено 4,4 мільярда гривень дотацій для малих та середніх підприємств для покупки землі в наступному році».

Мітинги вже починають завершуватися. Але, як стало відомо, ці законопроєкти або земельні реформи обидві – і Урядові, і парламентські – перенесені або на завтра, або на четвер. І учасники сьогоднішніх мітингів запевнили, що вони завтра так само будуть під Верховною Радою.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: протест, ринок землі, аграрії, Верховна Рада, «1+1», «ТСН»