В Ріпкинському районі за 10 днів до навчального року закрили Гучинську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів. Таке рішення Ріпкинська районна рада прийняла на сесії 21 серпня. Причина - школа малокомплектна, тобто там навчається менше 25-ти учнів.
Гучинська школа пропрацювала всього 37 років. В перший рік навчання там було аж 177 учнів, в минулому році - 26, а цього року - лише 24.
Батьки та вчителі до останнього сподівалися, що їхня школа працюватиме. За літо власними силами та за свій кошт зробили косметичний ремонт приміщень, але рішення прийнято, і скасовувати його вже ніхто не збирається. Утримувати такий малокомплектний заклад районній раді не під силу, адже на одного учня тут витрачається значно більше, ніж на учня повно-комплектної школи. До того ж, держава не фінансує ті навчальні заклади, де менше ніж 25 учнів.
«Минулого року Гучинську школу відвідувало 26 дітей, навчання кожного коштувало державі 57 тисяч гривень, - розповідає голова Ріпкинської райради Роман Шупель. - На цей рік цифра збільшилась би до 63-х тисяч на рік. Порівняємо, наприклад, з опорною школою - Ріпкинською ЗОШ №2, де навчається більше ніж 500 учнів, - там ця сума удвічі менша. Згідно закону, держава не фінансує ті школи, де вчиться менше 25 учнів. Районний бюджет не витримає такого фінансового навантаження, ми просто будемо не в змозі утримувати таку школу».
Частина дітей навчається у Вербицькій ЗОШ І-ІІІ ст., інша частина - в Ріпкинській гімназії. Підвіз автобусом дітей забезпечено, а вчителям мають запропонувати місце роботи.
Частково в закритті школи винні і самі жителі, адже в Гучині проживає більше дітей, ніж ходили в місцеву школу. Просто дехто від першого класу їздив до Ріпкинської школи на навчання.
Марія Пучинець, тижневик «Чернігівщина» №36 (749), 5 вересня 2019 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.