Хімічні опіки від контакту з борщівником отримала жителька одного з дачних масивів поблизу Рівнопілля Чернігівського району. За словами Жанни Соловей, отруйної рослини торкнулася випадково у понеділок ввечері, коли поливала дерева, що сама посадила вздовж дороги. Наступного дня у жінки набрякла нога та з’явились опіки. Борщівник заввишки 2 метри. Територія, де він росте, не належить до дачного кооперативу. Анастасія Лоза розбиралася, хто має контролювати розповсюдження цієї рослини.
«На даний час це виглядає ось так. Зараз я вам покажу. Добре видно? Це результат фіто опіку від рослини, яка окуповує наше узбіччя і вже переходить на дачні дільниці, під назвою борщівник».
Це – Жанна Соловей. Жінка живе в одному з дачних кооперативів поблизу Рівнопілля Чернігівського району. Її будинок стоїть у 15 метрах від трасі М-01. Край узбіччя Жанна висадила дерева, щоб вони поглинали шум та пил з траси. Опік отримала, коли пішла їх поливати.
«Я так підозрюю, що це трапилось 17-го числа ввечері. Я просто пішла полити дерева, бо дуже спекотно. І ввечері пізно, коли йшла спати, відчула таке печіння. На наступний день вранці, збиралася на роботу, якось не дуже видно було. Але вже через дві години я відчула, що нога набрякає, опухає. Почали з’являтися почервоніння. Десь за дві дони почалося сильне печіння, наче кислота потрапила і надулися пухирі.
В приватному порядку зверталася до дерматолога, до людей, які знають. Всі майже підтвердили, що це скоріше за усе опік, який може бути від борщівника. Мені сказали, що це опік третього ступеню, бо пухирі були просто страшні».
Завідуючий опіковим відділенням обласної лікарні каже, опіки від борщівника відносять до розряду хімічних.
Віктор Яременко, завідувач опікового відділення обласної лікарні: «Рослина. Яка виділяє речовину вона хімічно пошкоджує клітини. Ушкодження цією рослиною буває поверхневе і і глибоке. Бували випадки. Коли опіки займали до 50% тіла».
З його слів, цього року до відділення з опіками від борщівника не зверталися.
«В минулих роках було, було навіть до 50-60 відсотків ушкодження. Це глибоке пошкодження. Це пошкодження всієї товщ шкіри. Приходилося робити аутодермопластику. Є глибоке пошкодження.»
Жанна Соловей веде до місця, де отримала опіки. Каже кожної весни самостійно вирубує борщівник на ділянці, бо постійно користується цією дорогою, коли йде на зупинку.
«Це ж вже я вирубала навесні. Тобто це вже другий раз зійшов. Оце от перший схід. В наступному році ця рослина випустить отаку стрілку, як укріп. І от порахуйте, там. Напевне, пара тисяч насіння. І от з кожної такої рослини в наступному році буде отакий монстр.
Виходить, що від стовпа – то вже не наша земля. Наша земля – от до стовпа. А оці 10-15 метрів – цим хтось має займатися. Бо вже дуже страшні площі ця рослина займає».
Ми зателефонували голові Хмільницької сільради Юрію Слюнько. За його словами, косити узбіччя має Служба автомобільних доріг. Речниця служби Аліна Левочко повідомила таке.
«На автомобільній дорозі М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі наразі вже йдуть роботи з покосу розділової смуги та узбіччя. Протяжність дороги в межах Чернігівської області складає 190 кілометрів. В двохполосному обчисленні – це понад 300 км. Тож, зрозуміло. Аби повністю виконати ці роботи потрібен час. Згодом покіс буде виконано і на ділянці роботи, з приводу якої ви звертаєтесь».
Що стосується ділянок, які служба автодоріг не обслуговує - жоден орган місцевого самоуправління не підтвердив нам існування програми боротьби з борщівником. Так, керівник облдержпродспоживслужби Юрій Павлішен сказав, що борщівник не визнаний карантинною рослиною, тому грошей на хімічну обробку проти рослин з держбюджету не виділяють. У департаментах екології, агропромислового розвитку та Чернігівській районній раді нам повідомили, що відповідних профінансованих програм не мають.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Жанна Соловей, борщівник, опіки, Рівнопілля, UA: Чернігів