GOROD.cn.ua

«Союз Чорнобиль – Фукусіма». Загроза руйнівного впливу радіонуклідів на населення постраждалих країн не спадає (відео)

До Києва з’їхалися журналісти з регіонів. У Національному науковому центрі радіаційної медицини відбулася перс-конференція з нагоди проведення 7-го конгресу міжнародної організації, яка віднині змінила назву, включивши в свої лави Японію, і тепер називається «Союз Чорнобиль – Фукусіма». Техногенна катастрофа на Чорнобильській АЕС сталася у 1986 році, а пізніше, саме у 2011 році, масштабна аварія і на АЕС Фукусіма-1. Та про наслідки цих катастроф мало що говорили людям, багато що замовчувалося.



Кєньіті Асано, журналіст, професор:
«Причому, що найцікавіше, те, що люди, які найближче всього мешкали від станції Фукусіма, не хочуть ні думати, ні розуміти те, яка небезпека в принципі їх очікує. Токіо також знаходиться недалеко від Фукусіми. Після того, як вщух галас навколо аварії, всі заспокоїлися і в принципі мешканці Токіо викинули з голови цю подію».

Присутніх хвилювало, що зараз знижується увага та цікавість світової спільноти до тематики цих аварій. І дарма. Адже загроза руйнівного впливу радіонуклідів на населення постраждалих країн не спадає і буде актуально ще багато років. Та між тим, як розповів Кєньіті Асано, в 2020 році Токіо готується проводити Олімпійські ігри. Дехто з цим рішенням не погоджується та говорить про те, що можливо їх краще провести в Стамбулі, який також бореться за цю можливість. Оскільки в Японії існує вірогідність ураження радіоактивним випромінюванням. Та все ж влада вважає, що все в порядку.

Кєньіті Асано, журналіст, професор:
«Я вважаю, що треба припинити всю цю підготовку до Олімпійських ігор у Токіо. І провести їх у Стамбулі. А гроші, які витрачає влада, краще витратити на допомогу мешканцям постраждалої території Фукусіми».

В Україні вже більше 5 років триває спільний з Японською асоціацією проект з вивчення безпечного харчування та життя, яке очолює Ковака Джунічі. Мета його діяльності – вивчення впливу на здоров’я людини продуктів, що містять консерванти, консерогени та інші шкідливі речовини. Діяльність фонду підтримав і уряд Японії після аварії на АЕС Фукусіма-1. Ковака Джунічі з 2012 року допомагає окремим українським родинам з дітьми, які скаржаться на болі в голові та ногах.

Ковака Джунічі, керівник фонду безпеки продуктів харчування та життя: «Тут на фотографії діти, яким вдалося покращити здоров’я із села Бігунь та Ковалинь. Ми в першу чергу попрохали, щоб люди перестали їсти гриби».

Окрім цього у раціон цих людей, деякі продукти, передусім м’ясо, молоко та рибу, за наполегливістю пана Коваки було замінено на екологічно чисті, перевірені на вміст цезію і стронцію харчі. І це дало свої результати. Вже через декілька місяців мешканці почувалися набагато краще.

Та на цьому допомога українцям не завершується.

Дивіться також: Наслідки Чорнобиля. Який діагноз Чернігівській області поставили японці? (відео)

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чорнобиль, Фукусіма, Японія, «Новий Чернігів»