Лебеді та квіти на стінах будинку, веселкова доріжка до ґанку - їх Ольга Степанішина виклала з пластикових кришечок від пляшок. Жителька Холмів каже – так, прикрашаючи свій дім, дає друге життя сміттю. Знайомі звідусіль допомагають збирати кришечки, складання візерунків із яких для жінки стало альтернативою вишиванню. Пластикову вишивку бачила Тетяна Лось.
Господиня цього кольорового будинку у Холмах - Ольга Степанішина. Картини на стінах із пластикових кришечок, жінка каже, вишила. І починалось її захоплення саме з вишивання.
«Почала з серветки. Спробувала на серветці, потім – очі болять, не виходить, ну й перешли ми на більші «хрестики».
Спочатку виклала доріжку до ґанку, донька допомагала.
«Доріжку ми зробили, мабуть, за тиждень. Воно застигало ж. Цемент розмішували, засипали, тоді ж їх укладаєш.
Доріжку зробила, поїхала на Київ на роботу. Два роки оце все стояло. Доріжка - вже мабуть років з п’ять їй. А тоді вже полишила у Києві роботу, проробила 2,5 роки і вирішила вже відпочивати на пенсії. І почала оббивати хату».
Лебеді на стіні будинку – з історією, каже Ольга Степанішина. Ескізом для них стала вишита раніше серветка. На маки матеріалу – кришечок – не вистачило.
«З онукою вже ходили збирали. Ну нема де взяти. І там недобите трохи залишалося. Потім виходимо вранці – а там стоїть цілий пакет. Питаю: що за пакет, Олю, ти забирала? – Не знаю, бабусю. Стали дивитися – чи з сусідів, чи, не знаю, хто приніс – і підклав. Видно, збирав вдома хтось, і приніс нам цілий пакет. Ми помили їх, зраділи. Як раз і закінчили картину».
Тому за зиму жінка назбирала кришечок про запас - на майбутні «вишиванки».
«Там таких сумок ще п’ять у мене висить. Дівчата збирали у Києві, в Чернігові – невістка передавала. А ми оце мили, дезінфікували. Он, бачте, це ще не миті, а це вже оброблені. Це зелені. Із усього світу тут».
Ольга Степанішина каже, чекає не теплу погоду, аби цими кришечками почати «вишивати» на іншій стороні будинку.
«Нервову систему просто заспокоювала оця «вишивка». Я почала кришечками займатись. Вийду, воно так добре, заспокоює.
Це та сама вишивка. Там же треба сідати вишивати, нагинатись, а тут став і бий. І бачиш, що вимальовується квітка дуже красива, подобається мені це».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.