Четверг, 7 Марта 2019 13:41 | Просмотров: 2545
Найпопулярнішими роботами серед картин, що користуються попитом у споживача, за словами художників, наразі є краєвиди Чернігова, пейзажі, квіти, портрети, часто твори в сучасному модерновому напрямку.
«Потрібно бути, як зараз кажуть, у тренді. Щоб роботи подобались, але водночас були б досить високого художнього рівня», – говорить Оксана Корнієнко, художниця, член Спілки художників.
Бути в тренді, йти в ногу з часом потрібно, адже картини – як мистецькі твори, – сьогодні переживають досить складні часи. Причина спільна для багатьох сфер – у людей мало грошей.
«Звісно, важко. Матеріально. У сенсі виставкової діяльності. Важко – це дорого», – зазначає Тетяна Федоритенко, художниця, секретар Чернігівської обласної спілки художників.
«Дорого в сенсі матеріалів. Зараз дуже дорогі матеріали. Якщо художник-початківець, йому у велику суму виллється все купити. Підрамник. Полотно. Рама. Самі фарби олійні. Пензлики. Лак. Розчинник», – говорить Тетяна Федоритенко, художниця, секретар Чернігівської обласної спілки художників.
Раніше дуже добре картини розходились як подарунки офіційним гостям міста, політикам тощо. Тепер із цим гірше. Наразі купують як місцеві, так і туристи, кияни. Реалізують через інтернет-продажі, виставки, індивідуальні замовлення. Пік реалізації був у 90-ті, на початку 2000-х. Зараз спад.
«Картини продаються? Ну, як продаються… Звісно, не так, як було 10-15 років тому. Раніше багато покупців було», – зізнається Тетяна Федоритенко, художниця, секретар Чернігівської обласної спілки художників.
«Стало важче. Зараз усе дорожчає, і художники не виняток. Дуже дорогі матеріали», – говорить Оксана Корнієнко, художниця, член Спілки художників.
«Мінімум – робота розміром 60 на 60. Собівартість матеріалів – це щонайменше гривень 500», – зазначає Оксана Корнієнко, художниця, член Спілки художників.
У Чернігові вартість картини в середньому становить приблизно 5 тисяч гривень, для Києва середня вартість зростає вдвічі – 10 тисяч. Це якщо не брати «зірок» жанру.
Загалом, попри незначний застій у цьому мистецтві, воно, як будь-яка класична творчість, незнищенне. Чому? Найкраще характеризують слова відвідувача картинної галереї.
«Вона несе красу. А краса врятує світ», – наголошує Володимир Захарович, відвідувач виставкової зали.
Сюжет: Cheline TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: художники, картини, Cheline TV