GOROD.cn.ua

Олександр Мисник: «Плани на наступні три роки – амбітні!»

Усі ми спостерігаємо за успіхами реформи децентралізації влади на Чернігівщині. Область у трійці лідерів серед регіонів України: у нас створено 39 об’єднаних територіальних громад, і ще 6 чекають призначення перших виборів. Тож невипадково минулого вівторка відбувся прес-брифінг голови облдержадміністрації Олександра Мисника, під час якого він презентував проект Плану перспективного розвитку області на 2019–2021 роки. Голов­на його мета – перетворити реформу децентралізації влади на надпотужний двигун економічного зростання і неабияк поліпшити добробут населення.



– Плани на наступні три роки – амбітні, – зазначив очільник області. – Плануємо реалізувати більше 500 найбільш перспективних проектів, що мають стати точками зростання для кожної території. Для цього ми визначили п’ять основних пріоритетних напрямків – якість життя, аграрний сектор, створення умов для малого і середнього бізнесу, інновації та туризм.

Приємно було чути, що низку інвестпроектів передбачається реалізувати найближчим часом, а це – будівництво заводу з виробництва скла та супутніх підприємств з обробки скла у м. Городня (ТОВ «Сівер-промо»); налагодження випуску тканин у Чернігові (Компанія «Текстиль-Контакт»); будівництво сонячних електростанцій у Чернігівському районі (ТОВ «Нікком Солар») та у Мені (ТОВ «Санвін 28»); спорудження нових потужностей зі зберігання та переробки врожаю, тваринницьких комплексів тощо.

Модернізація медицини

– Один із пріоритетних напрямків Плану – поліпшення доступності та якості надання медичних послуг, – повідомив губернатор. – Це, перш за все, розвиток сільської медицини. Буде побудовано 21 нову амбулаторію загальної практики – сімейної медицини з сучасним технічним оснащенням та новим автотранспортом. Автівки, до речі, вже закуплено. Плануємо й доведення лікувальних закладів обласного і районного рівнів до сучасних умов. А інноваційною родзинкою у сфері охорони здоров’я стане створення центру пересадки кісткового мозку на базі обласного онкологічного диспансеру.

Нова українська школа

В галузі освіти першочергове завдання – формування мережі опорних закладів та філій, створення освітнього середовища Нової української школи. А це – не тільки проведення відповідних ремонтно-будівельних робіт, а й придбання сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, дидактичних матеріалів тощо. Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти в нинішньому році заплановано створити 5 інклюзивно-ресурсних центрів.
Не менш важливі проекти щодо розбудови спортивної інфраструктури. Це завершення реконструкції стадіону дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» у Чернігові, будівництво та реконструкція 11-ти футбольних полів зі штучним покриттям і багато інших цікавих проектів.

Створення Центру

Ще один важливий для області розвитковий проект – створення Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів на базі Агенції регіонального розвитку. В одному місці будуть сконцентровані: бізнес-акселератор для підприємців-початківців; майданчик для налагодження взаємодії представників бізнесу, влади, наукової спільноти та громадськості; проведення інформаційно-консультативної, фінансово-кредитної підтримки малого та середнього підприємництва.

Єдина в Україні

– А одна з інноваційних родзинок Плану перспективного розвитку, – розповів Олександр Мисник, – створення Наукового парку «Центр оборонних технологій» на базі Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, який у 2014 році був передислокований до Чернігівщини з окупованої Феодосії.
Варто зазначити, що це єдина в Україні спеціалізована установа, яка проводить тестування та оцінку зразків військової й авіаційної техніки, мінометів, гранатометів, вогнеметів, стрілецького озброєння, зенітно-ракетних і ракетних комплексів, бронетехніки, безпілотників, парашутних систем.

Пріоритети громад

Олександр Мисник ознайомив журналістів з подальшою розбудовою мережі центрів надання адмінпослуг:
– Сьогодні в області вже створено і працює 30 таких центрів. Зокрема 10 – в об’єднаних територіальних громадах. Наразі відбувається процес створення центрів в ОТГ задля наближення надання адміністративних послуг для людей. Цьогоріч будуть відкриті сучасні центри у восьми ОТГ, які перемогли у I та II раундах відбору Програми «U-LEAD з Європою». Крім того, ще 14 громад подали заявки на участь у III раунді фази впровадження цієї програми міжнародно-технічної допомоги, чекаємо на позитивні результати відбору.

Дороги, дороги…

Сіверські шляхи не витримують ніякої критики, тому у сфері дорожньої і транспортної інфраструктури проекти направлені на забезпечення належного стану доріг та безпеки руху. Серед основних робіт – капітальні ремонти доріг: Київ–Чернігів–Нові Яриловичі, Київ–Суми– Юнаківка, Макіївка–Журавка, об’їзду навколо Прилук та інших напрямків.

– План перспективного розвитку, – наголосив голова обл­держадміністрації, – це – дорожня карта позитивних змін, що очікують нас у найближчі три-чотири роки і спрямовані на поліпшення життя, створення умов для соціально-економічних перетворень на Чернігівщині.

Сергій Гайдук,«Деснянка» №7 (742) від 14 лютого 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пресс-брифінг губернатора, Олександр Мисник, Сергій Гайдук, «Деснянка»