Картини у техніці кінусайга, гобелени та 31 авторська лялька. У Чернігові в музеї імені Коцюбинського сьогодні відкрили виставку робіт 6-ти майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
13 років Олександра Дідович створює ляльки та картини зі шкіри. На виготовлення однієї такої ляльки в неї йде до 70 годин. На створення картини до 60.
Олександра Дідович, майстриня: «Довгий час робила тільки картини із шкіри, а зараз ляльки. А це техніка від якої не відірвешся. От сьогодні і представлені ляльки виключно на історичну тематику. Їх 31. Літературу треба почитати і багато. За допомогою літератури, я інтернетом не користуюсь і нічого там не шукаю. На основі літератури я уявляю собі костюми, треба їх уявити, а потім знайти цю тканину підходящу і створити образ цієї ляльки».
Олена Сазонова, завідуюча відділом науково-освітньої роботи музею ім. М. Коцюбинського: «Сьогодні навіть звичайні пляшки перетворюються в шедеври. Техніка японська називається «кінусойга» уявляєте, я навіть назви такої раніше не чула . Це такий печворк, клаптикова аплікація, а ось кінусойга це навіть без голки. Уявляєте? Дрібнесенький хрести -1, і ти дивишся і це навіть не вишите полотно, а наче фотографія і поки ви не підійдете в притул в навіть не зрозумієте, що то вишите хрестиком».
Віра Басенко, майстриня: «Головне аби сюжет лягав мені на душу, мені подобався. Якщо подобається сюжет то і робота йде швидко. І приносить задоволення. Чим дрібніше хрестик, чим більше кольорів тим краще виглядає робота і тому це забирає багато часу і матеріально воно затратне».
Виставка робіт у музеї Коцюбинського триватиме до 28 листопада.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.