GOROD.cn.ua

Ліси України потерпають від короїда: висохло понад 400 тисяч гектарів насаджень (відео)

Короїди наступають.

Шкідники розміром 5 мм під корінь знищують сторічні хвойні. Скільки дерев вражено саме короїдом важко сказати, але 400 тисяч гектарів лісів в Україні вже висохли. І короїд розмножується миттєво. Про масштаби біди, методи боротьби з нею, дивіться у сюжеті.



Руді плями на зеленому тлі – це вже мертві дерева. І вихід один – санітарне вирубування.

А тут іще 3 тижні тому. Це лісопаркова зона впритул до міста, легені Чернігова, а соснам за сотню років не було ніяких ознак хвороб.

Лісники на місцях, де осіли вершинні короїди розвісили пастки. Принцип простий – на запах. Розрахований на конкретного шкідника сповзаються короїди і в пастці гинуть. Зловлених шкідників висипаємо на білий папір для підрахунку. Тут головне – не збитися з ліку.

По низу стовбура ніколи не скажеш, що це дерево мертве. Але подивіться на крону, вона не просто суха, стовбур посинів.

Короїди різних видів були завжди, але останнім часом їхня популяція стала просто загрозливою для лісів.

Нашестя короїдів пов’язують насамперед зі зміною клімату – глобальне потепління, відтак зменшення грунтових вод, дерева слабшають і втрачають опір до заселення шкідниками.

Лісники показують дерева. Потенційні жертви вершинного короїда. Низ стовбура вкритий трухою, а це вже попрацював шестизубий короїд.

Майже 400 га лісів в Україні уражено – це 4% всіх лісових насаджень. Найбільше потерпають ліси Волинської, Житомирської, Львівської, Черкаської та Рівненської областей. Причина висихання, зокрема, і короїд.

На Чернігівщині розвісили 95 пасток. Але вони радше для моніторингу ситуації.

В Охтерському лісництві на Сумщині короїдом уражено відносно небагато. Але комаха швидко розмножується. І за кілька місяців навколо осередків короїда загине ще кілька десятків дерев.

У нори, виточені короїдом, запустили 2 тисячі личинок мураху-жука, який має з’їсти шкідника. Мурахо-жука вирощують у Харкові у спец лабораторії. Деревам підсадять уже дорослих борців із нашестям шкідника. Проте біологічного вбивці і біологічна зброя.

На біологічну зброю у лісників неабиякі сподівання. Хімією короїда не знищити, бо він ховається під корою. Але про результат можна сказати вже за рік.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліси, короїд, «1+1», «ТСН»