У Кіптівській громаді рятують самосійні ліси, передаючи їх в державний фонд
На фото Віта Кучма секретар Кіптівської селищної ради та Юрій Болоховець генеральний директор державного підприємства "Ліси України"
Кіптівська громада - одна з тих на Чернігівщині, що беруть участь у порятунку лісів. Йдеться про передачу самосійного лісу державі. До цього проєкту в Кіптях долучилися торік: передали ДП "Ліси України" ділянку в 45 гектарів.
А щойно цю справу в громаді продовжили: ще одна ділянка відтепер буде у віданні державного підприємства.
Ці ділянки переходять з комунальної до державної власності в рамках міжнародного проєкту “Forest Recovery” (“Лісовідновлення”), розпочатого в Україні минулого року. За час реалізації проєкту вдалося врятувати понад 20 тисяч гектарів молодих лісів.
З цих площ близько 90 гектарів - якраз внесок Кіптівської громади. Тому вона й відзначена за активну участь у проєкті “Forest Recovery”. Причому на святковому заході жителі громади отримали від лісівників не лише диплом з відзнакою, а й лісові смаколики для дітей та дорослих: наприклад, мед, ягоди, горіхи та цілющі трави.
Отже заразом у громаді презентували й найбільший на Чернігівщині рекреаційний пункт - він розташований поряд з Горбачівським лісництвом. Подібні пункти від “Лісів України” пропонують і деякі платні послуги. Але загалом відпочинок тут безкоштовний. Головна мета зон відпочинку - захист лісу від пожеж.
Створення рекреаційних пунктів уже дало величезний ефект: за рік вдалося втричі зменшити кількість займань і в 40 (!) разів зменшити загальну площу лісових пожеж.
Передаючи самосійні ліси державному підприємству, громада відразу починає отримувати плату за землю (у даному випадку більше 1 млн. гривень на рік - прим.авт.), а згодом до місцевого бюджету надходить і частина плати за використання деревини. Витрати ж на догляд за лісом та на оформлення необхідних документів бере на себе ДП "Ліси України".
В Україні майже 2 мільйони гектарів самосійних лісів. З них державі передали, нагадаємо, 20 тисяч гектарів. Чернігівщина входить до числа лідерів ("топ-3") у цій справі. А на рівні області лідирує Новгород-Сіверська громада.
Ліси, які виникли природним чином, багато в чому переважають ті, що насаджені штучно. Самосійні ліси більш стійкі до хвороб і шкідників; сама природа регулює тут структуру порід та густоту насаджень.
Джерело: "Північна брама"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.