Отримали цього місяця космічні платіжки за тепло, ви теж не розумієте чому вартість опалення сходового майданчика ціною майже в обігрів однокімнатної квартири? Представники теплогенеруючих компаній пояснюють: все, мовляв, законно.
Розібратися з тим, як рахують таку суму, вирішили в міській раді. Сам градоначальник скаржиться, за одну батарею в під’їзді отримав чималенький рахунок.
Владислав Атрошенко:
- Ви мені виписали рахунок за під’їздну батарею 695 грн - я не буду платить його.
Обоє директорів червоніють і один за одним твердять, все по писаному роблять, ні кроку поза розрахунками. У хід від міської ради пішла важка артилерія. На засідання запросила кандидата технічних наук, котрий порахував, скільки насправді коштує опалення сходів.
«1561 грн за 40 днів – два під’їзди. Мало того, я зробив цей розрахунок з ваших даних. При тій ситуації, при якій робиться розрахунок, якщо в під'їзді приблизно 20 квартир, а у нас в будинку 54, то якщо 1500 на 54, то виходить 30 гривень з кожного, але не 400 і не більше», - каже кандидат технічних наук Валерій Бакалов.
І якщо міський голова не збіднішає, заплативши таку суму за опалення сходового майданчика, то у багатьох чернігівців такої суми просто нема. На питання, що вони планують з цим робити, чи справді очікують, що мешканці заплатять такі суми, у відповідь від директорів теплогенеруючих компаній тиша. Це до того, що для ТЕЦ тепло взагалі побічний продукт, і за нього вже фактично сплачено.
Вихід врешті треба шукати місту, адже наш код у власної кишені. Теплогенеруючі кампанії навряд чи підуть, попри кивання головою і запевнення на камеру, що вони ламають голову, як людям допомогти.
Питання, що робити тим, у кого нема субсидії, платити чи ні, досі без відповіді. У міській раді дали тиждень компаніям на перегляд формули нарахування. Наступного тижня обіцяють створити робочу групу, котра розгляне це питання. Тим часом до теплогенеруючих компаній багато питань. Чому, приміром, в «Облтеплокомуненерго» ніхто не може пояснити звідки така сума в платіжці. На питання обіцяють відповісти письмово, впродовж 30 днів.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.